Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. jún 2024, utorok
 

Rezort diplomacie odovzdal britskému veľvyslanectvu diplomatickú nótu o COVID-19 v SR

21. 07. 2020

korona-london-ilustr

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí  SR odovzdalo Veľvyslanectvu Spojeného kráľovstva a Severného Írska v Bratislave diplomatickú nótu s podrobnými epidemiologickými údajmi o aktuálnej situácii na Slovensku v súvislosti s pandémiou COVID-19.  

 

Slovensko naplnilo dohodu z minulého týždňa, keď šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok britskú ministerku pre Európu Wendy Morton požiadal, aby britskí epidemiológovia vychádzali z aktuálnych dát a zrušili povinnosť karantény pre cestujúcich zo SR. Rezort diplomacie očakáva objektívne vyhodnotenie a zohľadnenie pandemickej situácie na Slovensku.

Podľa nášho ministerstva zahraničných vecí bude britská strana zoznam bezpečných krajín prehodnocovať v najbližších dňoch.

"Považujeme za neopodstatnené, keď je Slovensko bezpečným cestovateľským cieľom pre britských občanov, cestujúci zo Slovenska však musia ísť vo Veľkej Británii do karantény," doplnili s tým, že rezort slovenskej diplomacie zároveň oceňuje rozsiahlu epidemiologickú správu obsahujúcu fakty, ktoré hovoria v prospech zaradenia Slovenska na zoznam bezpečných krajín.

Zdroj: TASR

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz