Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 27. február 2024, utorok
 

Rezort vnútra bude naďalej podporovať dobrovoľných hasičov

11. 11. 2023

estok-dpo1

Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok sa v sobotu 11. novembra 2023 zúčastnil na sneme Dobrovoľnej požiarnej ochrany Slovenskej republiky (DPO SR), občianskeho združenia s celoštátnou pôsobnosťou, ktorého poslaním je výchova a príprava obyvateľstva k ochrane pred požiarmi a nežiaducimi udalosťami.

„Prioritou ministerstva vnútra je bezpečnosť obyvateľov, na plnení tejto úlohy významným spôsobom participujú dobrovoľní hasiči vrátane Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR,“  povedal minister Matúš Šutaj Eštok.

Minister so zástupcami Dobrovoľnej požiarnej ochrany

Minister vnútra sa na sneme poďakoval dobrovoľným hasičom za nezištnú a obetavú pomoc. Vyzdvihol ich činnosť pri ochrane pred požiarmi v oblasti výchovy, prevencie, osvety, civilnej ochrany, odbornej prípravy a práce s mládežou. Zároveň im poďakoval že v posledných takmer 4 rokoch počas krízových situácii najmä v súvislosti s koronakrizou a utečeneckou krízou suplovali spolu so samosprávou úlohy štátu v oblasti krízového riadenia.

Minister vnútra diskutoval s predstaviteľmi DPO SR o aktuálnej situácii v dobrovoľnom hasičstve a ďalšej spolupráci s rezortom vnútra. „Asistencia dobrovoľných hasičov pri prevencii, ochrane životov, zdravia a majetku občanov je nenahraditeľná. Vďaka nim sa cítime na Slovensku bezpečnejšie, často sú oni práve tí prví, ktorí pomáhajú občanom v núdzi, práve preto si aj zaslúžia pozornosť a pomoc od štátu,“  povedal minister vnútra.

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz