Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 29. máj 2024, streda
 

Rezort vnútra od 22. marca 2018 vedie minister Tomáš Drucker

22. 03. 2018

drucker-kiska-ilustr

Exminister vnútra Robert Kaliňák odovzdal 22. marca 2018 úrad svojmu nástupcovi Tomášovi Druckerovi. Podľa Kaliňáka rezort vnútra urobil kus práce, ktorú je vidieť v štatistikách, v uliciach či službách občanom.

Tomáš Drucker a Robert Kaliňák

Stala sa tragická udalosť, na ktorú som potreboval za potrebné reagovať.  Myslím si, že aj pre upokojenie situácie je to krok, ktorý bol nevyhnutný a ja odchádzam spokojný aj v tom smere, že poznám zmysel pre pracovitosť a rozhľad svojho nástupcu," povedal odchádzajúci Robert Kaliňák.

Tomáš Drucker a Robert Kaliňák odpovedajú na otázky médií

Minister vnútra Tomáš Drucker /39/ doteraz riadil rezort zdravotníctva. Je absolventom Právnickej fakulty Trnavskej univerzity a odboru aplikovanej informatiky a automatizácie v priemysle na Slovenskej technickej univerzite (STU) v Bratislave. Pôsobil na konzultantských a manažérskych postoch vo viacerých spoločnostiach.

Tomáš Drucker s prezidentom Andrejom Kiskom počas menovania za ministra vnútra

Od roku 2012 bol generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva Slovenskej pošty. V roku 2016 získal prestížne ocenenie magazínu Forbes a poradenskej spoločnosti PwC „The Most Respected CEO 2016“.

Robert Kaliňák uvádza Tomáša Druckera do úradu

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz