Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 3. december 2023, nedeľa
 

Rezort vnútra už 20 rokov podporuje vrcholových športovcov

10. 09. 2013

benus

Stredisko štátnej športovej reprezentácie (SŠŠR) Ministerstva vnútra Slovenskej republiky zabezpečuje v spolupráci so Športovými klubmi polície (ŠKP) a Úniou telovýchovných organizácií polície SR prípravu športovcov na vrcholné športové podujatia.

V tomto roku stredisko oslavuje 20 rokov od svojho založenia, keď v roku 1993 nadviazalo na úspešnú Správu telovýchovy a športu, ktorá od roku 1974 zabezpečovala služobnú telesnú prípravu, záujmovú dobrovoľnú telovýchovu, výkonnostný a vrcholový šport v útvaroch polície a vojskách ministerstva vnútra. Jej súčasťou boli aj telovýchovné jednoty Rudá hvězda v Českej republike a Červená hviezda
na Slovensku.

Stredisko štátnej športovej reprezentácie MV SR dnes zabezpečuje prípravu športovcov v odvetviach rýchlostná kanoistika, vodný slalom, športová streľba, box, beh na lyžiach, sane a čiastočne aj v stolnom tenise, hádzanej, volejbale, snowboarde, krasokorčuľovaní a short tracku. Športovci, ktorí sú zabezpečovaní SŠŠR MV SR, sa môžu popýšiť množstvom úspechov a medailí, ktoré dosiahli na základe podpory a podmienok vytvorených MV SR. Stačí spomenúť 9 olympijských medailí a desiatky medailí z majstrovstiev sveta a Európy, ktoré naši športovci vybojovali od roku 1996.

Pripomeňme aspoň mená, ktoré patria medzi absolútnu svetovú špičku vo svojich športoch: Pavol a Peter Hochshornerovci (slalom na divokej vode), Zuzana Štefečeková, Danka Barteková (obe športová streľba) - medailisti z ostatných olympijských hier v Londýne. Mnohonásobní majstri sveta a Európy Erik Vlček a Juraj Tarr (rýchlostná kanoistika), ktorí získali striebornú a bronzovú medailu na OH v Pekingu a Aténach. Legendárny štvorkajak Michal a Richard Riszdorferovci, Erik Vlček a Juraj Tarr má svojich nasledovníkov v podobe majstrov sveta a majstrov Európy do 23 rokov: Gábor Jakubík, Viktor Demin, Matej Michálek a Marek Krajčovič. Vo vodnom slalome sa to isté podarilo dvojici Matúš Gewissler a Juraj Skákala, ktorí, vekom ešte juniori, zvíťazili na majstrovstvách sveta i Európy do 23 rokov. Športoví strelci priniesli z tohtoročných ME v streľbe 7 medailí - Zuzana Štefečeková striebornú a družstvo žien bronzovú v trape, juniori Filip Praj striebornú a Nina Slamková bronzovú medailu, družstvo mužov v zložení Marián Kovačócy, Erik Varga a Roman Čavara získali striebornú medailu. Danka Barteková v skeete bronzovú medailu a striebornú medailu vybojovalo družstvo v zložení Danka Barteková, Monika Zemková, Andrea Stranovská.

V tomto roku sa naši športovci zúčastnia aj na MS vo vodnom slalome v Prahe (12.-15.9.2013) a na MS v brokovej streľbe v Peru (14.-25.9.2013). Ďakujeme a veríme, že budú rovnako úspešní.

Bratia Hochschornerovci
Bratia Hochschornerovci

Zuzka Štefečeková
Zuzka Štefečeková

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz