Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 19. júl 2024, piatok
 

Slovenskí hasiči a vojaci pomôžu s hasením požiaru v Slovinsku

21. 07. 2022

slovinsko 2

Slovensko pomôže s hasením rozsiahleho požiaru v Slovinsku. Personál a vrtuľník UH 60M Black Hawk s hasiacim modulom - bambi vakom z 51. krídla Prešov nasadí Ministerstvo obrany SR. Sily na pomoc s požiarom vysiela aj Ministerstvo vnútra SR, ktoré poskytlo v rámci predmetnej medzinárodnej pomoci cisternu a tri vozidlá so 6 členmi Hasičského a záchranného zboru.

 „O tejto vážnej situácii ma včera večer informoval slovinský minister obrany Marjan Šarec, ktorý na miesto vycestoval. Pre lesný požiar, ktorý sa rozšíril z Talianska do západnej oblasti Slovinska, už museli pristúpiť k evakuácii viacerých dedín. V tejto situácii ide naozaj o minúty – preto veľmi oceňujem flexibilitu našich zložiek,“ uviedol minister Jaroslav Naď. Doplnil tiež, že Ozbrojené sily SR sú na pomoc v rámci krízového manažmentu, a to aj v zahraničí v prospech spojencov, kvalitne pripravené.

hasiči slovinsko

 „Vyslaná posádka HaZZ v priebehu dnešného predpoludnia vyrazila na cestu, aby po pristátí vrtuľníka boli pripravení na súčinnosť a zásah. Príslušníci hasičského a záchranného zboru sú plne k dispozícii na predmetnú pomoc kolegom v Slovinsku. Ďakujem všetkým zložkám rezortu vnútra za rýchlu koordináciu a zrealizovanie tejto pomoci. Chlapcom na mieste držím palce a želám skorý návrat v plnom zdraví,“ povedal minister vnútra SR Roman Mikulec.

 Nasadenie vrtuľníka OS SR spolu s personálom dnes schválil na mimoriadnom zasadnutí vládny kabinet. Príslušníci slovenských ozbrojených síl a hasičského a záchranného zboru budú v Slovinsku pomáhať tak dlho, ako to bude potrebné.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz