Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 13. jún 2024, štvrtok
 

Slovenskí hasiči pomáhajú hasiť katastrofálny požiar v Národnom parku České Švýcarsko

02. 08. 2022

poziar-ceske-svycarsko2

Zástupcovia ministerstva vnútra pomáhajú tam, kde je to najviac potrebné. Príslušníci Hasičského a záchranného zboru sú už niekoľko týždňov v plnom nasadení vzhľadom na letné horúčavy a s nimi súvisiace požiare naprieč Európou. Po Slovinsku sa vydali na pomoc kolegom do Česka, sotva 19 hodín od príchodu domov.

V Národnom parku Češké Švýcarsko požiar zničil dovedna viac ako 1000 hektárov. „V mnohých prípadoch ide o ťažký a nedostupný terén, ktorý sa najefektívnejšie hasí zo vzduchu. Preto sme ihneď, ako to bolo možné, českým kolegom poskytli na hasenie náš vrtuľník Mi171 OM-BYH z Leteckého útvaru MV SR spolu s posádkou," povedal minister vnútra SR Roman Mikulec.

Slovenskí hasiči v NP České Švýcarsko

Od 27. júla sa vďaka efektívnej práci hasičov na zemi a pilotnému umeniu našej posádky podarilo zhodiť na požiarisko vodu 518-krát, čo je viac ako 1,5 mil. litrov vody. „Nasadenie našich príslušníkov je obrovské, v teréne trávia približne 15 hodín denne," opísal šéf rezortu vnútra.

Slovenskí hasiči v NP České Švýcarsko

Prvú skupinu ôsmich hasičov zaradených v moduloch vystriedala v nedeľu 31. júla druhá, deväťčlenná skupina. Tá by sa v zasiahnutej lokalite mala zdržať do piatka 5. augusta. Priamo na miesto v utorok 2. augusta 2022 dorazí aj prezident Hasičského a záchranného zboru Pavol Mikulášek.

Slovenskí hasiči v NP České Švýcarsko

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz