Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 29. máj 2024, streda
 

Slovenskí hasiči sú v plnom nasadení na gréckom ostrove Evia

10. 08. 2021

hasici-grecko-evia-ilustr

Od žiadosti o pomoc z Grécka sužovaného katastrofálnymi požiarmi neuplynuli ešte ani tri dni a slovenskí hasiči už niekoľko hodín zasahujú v teréne. Na grécky ostrov Evia, ktorý je najviac zasiahnutý požiarmi v severnej časti, dorazili v utorok 10. augusta 2021  o jednej ráno miestneho času. Ihneď po vylodení boli gréckymi kolegami nasmerovaní na plochu pre rozloženie tábora.

Toto stanovisko však nebolo zdravotne bezpečné vzhľadom k silnému zadymeniu a lietajúcemu popolu. Preto si hľadali iné zázemie, ktoré im bolo poskytnuté v miestnej telocvični – približne 10 km od najbližších požiarov. Podľa ich slov im tieto priestory poskytujú dostatočné bezpečie a sú schopní v nich zotrvať počas celej doby svojho nasadenia. V súvislosti so stravou a PHM stále zostávajú úplne sebestační.

Ostrov Evia je zadymený

Prvá skupina tvorená z 31 hasičov vyrazila na miesto požiaru s 10 kusmi  cisterien už o 8. hodine, ani nie 5 hodín od vytvorenia zázemia.

Ostrov Evia je zadymený

Vďaka svojej profesionalite a neúnavnému odhodlaniu sú naši hasiči schopní zasahovať po takej dlhej ceste zo Slovenska a pokúsiť sa pomôcť svojim gréckym kolegom.

Slovenskí hasiči na ostrove Evia

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz