Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 18. júl 2024, štvrtok
 

Slovenskí policajti sa zúčastnili na konferencii v Nowom Targu k projektu "Bezpečnosť predovšetkým"

01. 03. 2024

logo EÚ

Zástupcovia krajských  policajných riaditeľstiev v Žiline, v Prešove a  v Košiciach sa 28. februára 2024  zúčastnili na konferencii k realizácii projektu Bezpečnosť predovšetkým. Podujatie pripravené v rámci programu Interreg Poľsko-Slovensko 2021 -2027 sa konalo v Stredisku poľsko-slovenskej spolupráce v Nowom Targu.

Hlavným cieľom projektu Bezpečnosť predovšetkým je zlepšenie cezhraničnej spolupráce v oblasti bezpečnosti obyvateľstva, vrátane krízového riadenia, a to formou spoločných simulácii záchranných akcií, odborných stretnutí a vytvorením stabilného cezhraničného partnerstva medzi políciou Slovenskej republiky a políciou  Poľskej republiky v oblastiach:

  • reakcií v krízových situáciách, v prípade nepredvídaných živelných katastrof zasahujúcich do územia susedných štátov a koordinácii činnosti policajných zložiek;
  • predchádzania a odhaľovania páchania trestnej činnosti zasahujúcej do územia oboch štátov, pátrania po nezvestných osobách, a to aj v súvilosti so  živelnými pohromami.

Účastníci konferencie

Na projekte participujú Krajské veliteľstvo polície v Krakove a krajské policajné riaditeľstvá v Košiciach, Prešove a Žiline.

Účastníci konferencie

Na konferencii vystúpili zástupcovia  Rady Zväzku Euregion Tatry a zástupcovia polície Poľskej republiky. Príhovor o spoločných aktivitách polície v poľsko-slovenskom pohraničí predniesol mjr. JUDr. Pavol Kudláč, riaditeľ odboru poriadkovej polície KR PZ v Žiline. O výzvach v oblasti krízového riadenia v poľsko-slovenskom pohraničí informoval  PhDr. František Leško, bývalý príslušník KR PZ v Prešove.

Konferencii predchádzalo pracovné stretnutie partnerov projektu, na ktorom sa diskutovalo o komunikačných aktivitách plánovaných v projekte, informačných a propagačných úlohách jednotlivých partnerov a časovom harmonograme ich realizácie.

Logo projektu

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz