Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. február 2024, sobota
 

Slovenskí záchranári odleteli do tréningového centra v Nemecku

26. 01. 2018

samaritan-ilustr

V stredu 25. januára 2018 v skorých ranných hodinách z bratislavského Letiska M.R.Štefánika odletel slovenský vládny špeciál s tímom Modulu leteckej evakuácie do Nemecka, blízko hraníc s Dánskom, kde v tréningovom centre Dánskej agentúry pre mimoriadne udalosti (Danish Emergency Management Agency) bude prebiehať cvičenie záchranných modulov Európskeho mechanizmu civilnej ochrany pod názvom ModEX. 

Pátracie, záchranné a zdravotnícke zložky spolu s  tímom Európskej civilnej ochrany a technickým asistenčným tímom budú  v mestskom prostredí  nacvičovať záchranu obetí ničivého zemetrasenia.

Slovenskí samaritáni pred odletom z letiska M.R.Štefánika na medzinárodné  cvičenie, na snímke vľavo prezident Asociácie samaritánov Slovenskej republiky MUDr.Marcel Sedlačko
Slovenskí samaritáni tesne pred odletom

O leteckú evakuáciu postihnutého obyvateľstva sa postarajú členovia leteckého  evakuačného tímu, ktorý pod slovenskou vlajkou združuje Letecký útvar Ministerstva vnútra SR, Asociáciu Samaritánov Slovenskej republiky, nemeckých Johanniterov a zástupcov civilnej ochrany vlády Štajerska.
 Nástup do lietadla

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz