Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. júl 2024, nedeľa
 

Slovensko je pripravené na spoluprácu s Kubánskou republikou v oblasti optimalizácie verejnej správy

06. 12. 2017

sr-kuba-dec-2017

Vyhlásila to štátna tajomníčka MV SR Denisa Saková počas  stretnutia s mimoriadnou a splnomocnenou veľvyslankyňou Kubánskej republiky v SR Yamilou Sonia Pita Montes, ktoré sa uskutočnilo v utorok 5. decembra 2017 v priestoroch Klientskeho centra v Bratislave.

Reagovala tak na rozvíjajúce sa bilaterálne vzťahy medzi oboma krajinami, čo potvrdzujú aj vzájomné návštevy na najvyšších, ale i expertných úrovniach. Kubánska veľvyslankyňa Yamila Montes tlmočila silný štátny záujem Kuby o spoluprácu so SR v oblasti verejnej správy, v ktorej má Slovensko bohaté skúsenosti.

Oficiálna časť stretnutia

 

Za účelom nadviazania spolupráce sa koncom novembra uskutočnilo stretnutie veľvyslankyne Kuby so zástupcami verejnej správy.  Témou stretnutia boli predovšetkým klientske centrá, s otváraním ktorých má SR prax.

Veľvyslankyňu zaujala najmä reforma ESO  a fakt, že od roku 2014 bolo postupne otvorených vyše 50 klientskych centier z plánovaných 79. Okrem okresných miest sa otvárajú klientske centrá aj v miestach, ktoré sú od okresných vzdialené viac ako 50 km.

Návšteva v klientskom centre v Bratislave

Naposledy bolo otvorené klientske centrum v Žiline, ktoré je najmodernejšie pracovisko štátnej správy na Slovensku. Napr. v klientskom centre Bratislava sa za rok fungovania vybavilo 524 000 ľudí s priemernou čakacou lehotou 19 minút. Spokojnosť s fungovaním vyjadrilo 91% občanov.

Ďalším zaujímavým faktom bola pre veľvyslankyňu aj transformácia usporiadania regiónov a ich prechod na autonómiu, keďže v tejto oblasti v súčasnosti na Kube prebiehajú reformy v dvoch provinciách.

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz