Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. júl 2024, streda
 

Slovensko má svoju prvú a jedinečnú publikáciu, ktorá pomôže polícii v boji proti násilnému extrémizmu v kyberpriestore

09. 10. 2015

znak PZ SR

Moderná doba so sebou prináša nové technológie, sociálne siete a smartphony s pomocou, ktorých sa pripojíte na internet z každého kúta sveta. Vymoženosti doby však využívajú na svoje aktivity aj násilní extrémisti na internete. V rámci úsilia zameraného proti extrémizmu v kyberpriestore držia štátne a neštátne zložky tiež krok s dobou.

Dôkazom je prvá publikácia svojho druhu na Slovensku Analýza príkladov dobrej praxe boja proti násilnému extrémizmu v kyberpriestore (autor prof.Miroslav Mareš), ktorá v týchto dňoch uzrela svetlo sveta.

Analýza príkladov dobrej praxe boja proti násilnému extrémizmu v kyberpriestore (autor prof.Miroslav Mareš)


Táto publikácia je jedným z výstupov projektu „Efektívne monitorovanie, odhaľovanie a objasňovanie prejavov násilného extrémizmu v kyberpriestore“, ktorý realizuje MV SR s finančnou podporou Európskej komisie a je dominantne určená pre príslušníkov Policajného zboru, ich ďalšiu výučbu a v neposlednom rade ďalší výskum. Jedným z partnerov projektu je aj Fakulta sociálnych štúdií Masarykovej univerzity, kde bola táto publikácia spracovaná.

 Publikácia sa zameriava na výber príkladov dobrej praxe v danej problematike najmä z Českej republiky, Nemecka, Rakúska a iných štátov. Ďalej sa zameriava aj na rôzne aspekty štátneho aj neštátneho pôsobenia, ako aj na medzinárodnú spoluprácu v tejto oblasti. Sú v nej zohľadnené postupy proti rôznym smerom extrémizmu. Z odborného hľadiska sa táto publikácia nachádza na pomedzí právnej vedy, kriminológie, kriminalistiky a politológie

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz