Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 18. máj 2024, sobota
 

Slovensko-ukrajinská cezhraničná komisia rokovala aj o rozvoji dopravnej infraštruktúry

24. 11. 2017

sr-ukrajina-ilustr2017

V dňoch 21.- 22.novembra 2017 sa na Zemplínskej Šírave uskutočnilo XIII. zasadnutie slovensko-ukrajinskej medzivládnej komisie pre cezhraničnú spoluprácu. Zasadnutie otvoril predseda slovenskej časti komisie štátny tajomník MV SR Rudolf Urbanovič spoločne s ukrajinským kolegom Viačeslavom Nehodom, prvým námestníkom  ministra pre regionálny rozvoj, výstavbu a bytovo-komunálne hospodárstvo Ukrajiny, a Jánom Čuchranom, starostom obce Kaluža pri Zemplínskej Šírave.

„Teší ma, že stretnutie bolo veľmi podnetné a vymenili sme si aktuálne poznatky z viacerých oblastí. Informovali sme sa tiež o doterajších spoločných aktivitách pri cezhraničnej spolupráci, ktorá sa, samozrejme, bude rozvíjať i naďalej. S ukrajinským predsedom časti komisie Viačeslavom Nehodom sme na záver pracovného programu podpísali protokol z XIII. Zasadnutia slovensko-ukrajinskej medzivládnej komisie pre cezhraničnú spoluprácu," informoval Rudolf Urbanovič.

Zasadnutie medzivládnej komisie

Odborníci zo slovenskej a ukrajinskej strany diskutovali o aktuálnom stave a perspektívach ďalšieho rozvoja spolupráce na spoločnej hranici, o rozvoji hraničnej infraštruktúry na spoločnej hranici a o modernizácii a rekonštrukcii hraničných priechodov. Venovali sa tiež rozvoju dopravnej infraštruktúry a prevencii mimoriadnych situácií na spoločnej hranici a ochrane životného prostredia.

 Viačeslav Nehoda a Rudolf Urbanovič

XIII. zasadnutie slovensko-ukrajinskej medzivládnej komisie pre cezhraničnú spoluprácu sa uskutočnilo v súlade s článkom 7 Dohody medzi vládou Slovenskej republiky a Kabinetom ministrov Ukrajiny o cezhraničnej spolupráci, ktorá bola podpísaná dňa 5. decembra 2000.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz