Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. júl 2024, nedeľa
 

Špeciálna základná škola v Liptovskom Jáne sa aj vďaka podpore ministerstva vnútra v kvalite posunula dopredu

13. 01. 2020

urbanovic-zs-specialna-liptovsky-mikulas-ilustr

Za podporu aktivít pre Špeciálnu základnú školu s materskou školou internátnou v Liptovskom Jáne vyslovil ministerstvu vnútra SR poďakovanie jej riaditeľ Vladimír Klement. Stalo sa tak počas novoročného stretnutia, ktoré sa za účasti štátneho tajomníka ministerstva vnútra SR Rudolfa Urbanoviča konalo v piatok 10. januára 2020 v Liptovskom Jáne.

„Vďaka za všetko, čo ste pre naše deti urobili. Nie je toho málo: prvá trieda pre autistické deti bola kompletne zrekonštruovaná, materiálne je špičkovo vybavená. V uplynulom roku sa nám podarilo otvoriť druhú triedu pre autistické deti, ktorá je veľkým prínosom. Radosť máme aj z vybudovania skvelej pomôcky - triedy v prírode, ktorej dominantnou je vytvorené jazierko. Symbolicky sme ju odovzdali do užívania na Medzinárodný deň detí v roku 2018," povedal Vladimír Klement. „Čo sa týka kvality, i množstva prijatých detí, pohli sme sa dopredu. Naša škola sa vyšpecifikovala na zariadenie, ktoré zachraňuje deti, ktoré neprijmú v iných školách. Darí sa nám, na konci tohto školského roku nám niekoľko detí odchádza do základných škôl," informoval riaditeľ.

Novoročné stretnutie

Štátny tajomník ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič ocenil mimoriadne náročnú prácu zamestnancov školy, ktorej zriaďovateľom je, prostredníctvom Okresného úradu v Žiline, rezort vnútra.

„Sme veľmi radi, že pomoc rezortu vnútra má zmysel a mimoriadne náročná práca zamestnancov sa odráža v dosiahnutých výsledkoch. Túto školu som navštívil niekoľkokrát a teší nás, že sa postupnými krokmi posúva dopredu a zlepšuje sa aj jej materiálno - technické zázemie. Ďakujem prednostovi Okresného úradu v Žiline Michalovi Lavríkovi a vedúcemu odboru školstva Okresného úradu v Žiline Dušanovi Galbavému za to, že sú tomuto zariadeniu vždy nápomocní," poďakoval Rudolf Urbanovič.

Prečítajte si tiež:

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz