Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 13. jún 2024, štvrtok
 

Spoločné vyhlásenie európskeho komisára pre migráciu, vnútorné záležitosti a občianstvo Dimitrisa Avramopoulosa a výkonnej riaditeľky Europolu Catherine De Bolleovej k Medzinárodnému dňu žien

08. 03. 2019

kvetiny-gerbery

V Medzinárodný deň žien vzdávame hold všetkým ženám, ktoré pôsobia v oblasti presadzovania práva a každý deň prispievajú k bezpečnosti našej spoločnosti a našich občanov. Či už vedú vyšetrovanie trestných činov, zhromažďujú a analyzujú spravodajské informácie alebo chránia ulice i štvrte, ženy sa platnou a nenahraditeľnou mierou podieľajú na tom, aby Európa bola bezpečnejším miestom pre život.

Žiaľ, nie vždy to tak bolo. Úsilie a prínos všetkých príslušníkov polície – mužov aj žien – by sme si mali vážiť a pripomínať každý deň, ale práve pri príležitosti Medzinárodného dňa žien si treba uvedomiť, že táto rovnosť bola s veľkým úsilím vybojovaná a je plne zaslúžená.

Cathy de Bolle a Dimitris Avramopoulos

V takýto deň sa zaväzujeme, že neoceniteľnú prácu žien pri presadzovaní práva budeme nielen vyzdvihovať, rešpektovať a chváliť, ale úlohu žien budeme ďalej podporovať a posilňovať na všetkých úrovniach.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz