Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 19. júl 2024, piatok
 

Spoločné vyhlásenie ministerstiev k opatreniam po povodniach

11. 06. 2013

IMG_3768

Spoločné vyhlásenie Ministerstva zdravotníctva SR, Ministerstva vnútra SR, Ministerstva životného prostredia SR, Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a Úradu verejného zdravotníctva SR

V utorok 11. júna 2013 sa na pôde Ministerstva zdravotníctva SR konalo stretnutie medzirezortnej pracovnej skupiny na čele s ministerkou zdravotníctva Zuzanou Zvolenskou. Na stretnutí sa zúčastnili zástupcovia Ministerstva vnútra SR, Ministerstva životného prostredia SR, Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a rovnako aj zástupcovia Úradu verejného zdravotníctva SR a Bratislavského krízového štábu. Systém záchranných prác a opatrení po povodniach je v súčasnosti efektívny a dostatočne funkčný. V kooperácii so všetkými kompetentnými rezortmi  sa už vykonávajú preventívne opatrenia, ktoré pomáhajú pri obnove základných podmienok pre život ľudí, pre hospodársku činnosť na povodňou zaplavenom území a opatreniach na predchádzanie ochoreniam. Po aktuálnom vyhodnotení entomológa nie je na povodňovom  území nebezpečenstvo šírenia závažných prenosných ochorení ľudí prostredníctvom komárov.

Aj naďalej prebieha monitoring hrozby šírenia prenosných ochorení v postihnutých oblastiach. Zároveň v týchto dňoch odborníci pracujú na vytipovaní lokalít liahnutia  a premnoženia komárov. Na základe informácií z Úradu verejného zdravotníctva SR a obcí sa v prípade potreby určia miesta, kde budú postreky nevyhnutné. Činnosť samosprávy v tejto záležitosti bude okrem iného usmernená aj prostredníctvom nariadenia obvodných úradov, ktoré vydá rezort vnútra.

O výsledkoch stretnutia pracovnej skupiny bude na rokovaní Vlády SR informovať svojich kolegov ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz