Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 21. júl 2024, nedeľa
 

Štátnu komisiu pre voľby navštívil predseda vlády Ľudovít Ódor

30. 09. 2023

Transparentné voľby 2023

Predseda vlády Ľudovít Ódor spolu so štátnym tajomníkom ministerstva vnútra Martinom Královičom na krátky čas navštívili zasadnutie Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán. Predseda vlády vyzvihol profesionalitu štátnej komisie pri plynulosti riešenia podnetov zo strán volebných komisií. Vyzdvihol tiež fakt, že politické strany nominovali svojich zástupcov do volebných komisií. 

Štátnu komisiu pre voľby navštívil predseda vlády Ľudovít Ódor

„Ministerstvo vnútra eviduje 58 799 hlasov voličov zo zahraničia. Rád by som vyzval všetkých oprávnených voličov na Slovensku, aby využili svoje právo a volieb sa zúčastnili,” vyjadril predseda vlády Ľudovít Ódor. 

Rovnako ako predseda vlády, aj štátny tajomník Martin Královič sa poďakovali všetkých ogranizačným útvarom organizujúcim voľby, Policajnému zboru za dozeranie na verejný poriadok, ale aj ďalším zložkám, ktoré sú v neustále pohotovosti. Linky pre občanov sú aj naďalej v pohotovosti. 

Predseda volebnej komisie Ladislav Orosz zdôraznil, že farba pečiatky na obálke nezáleží a hlas je platný. Priebeh volieb je aj naďalej pokojný.

Štátnu komisiu pre voľby navštívil predseda vlády Ľudovít Ódor

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz