Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 22. jún 2024, sobota
 

Štátny tajomník Marián Saloň prijal vedúceho misie OSCE v Čiernej Hore

13. 03. 2013

osce

Dňa 11.3.2013 o 09.00 prijal štátny tajomník Ministerstva vnútra Slovenskej republiky pán Marián Saloň vedúceho misie OSCE v Čiernej Hore ambasádora pána Ľubomíra Kopaja. Za Prezídium Policajného zboru sa na prijatí zúčastnil riaditeľ úradu medzinárodnej policajnej spolupráce plk. JUDr. Jaroslav Paľov.

Stretnutie malo neformálny charakter a ambasádor informoval o aktivitách, ktoré sú misiou OSCE vykonávané v Čiernej Hore. Svoju pozornosť zameral najmä na aktivity súvisiace s bezpečnostnou oblasťou.

Štátny tajomník p. Marián Saloň informoval o návšteve pána ministra v Čiernej Hore uskutočnenej 5. júna 1012 na pozvanie ministra vnútra Ivana Brajoviča a o možnostiach spolupráce, o ktorých sa s partnermi počas návštevy Černej Hory rokovalo. Zároveň vyzdvihol podpísanie vykonávacieho protokolu k readmisnej dohode, ku ktorému došlo počas tohto stretnutia. Slovenská delegácia počas rokovaní v Čiernej Hore deklarovala pripravenosť spolupracovať v oblastiach, ktoré spadajú do kompetencie rezortu vnútra.

Pánovi Kopajovi bola zo strany úradu medzinárodnej policajnej spolupráce prezentovaná doterajšia spolupráca s políciou Čiernej Hory, ako aj prijatie čiernohorskej delegácie zastúpenej policajtmi a sudcami na pracovisku ÚMPS PPZ. Súčasne bol oboznámený s činnosťou policajtov PPZ na Balkáne, spôsobom ich prípravy a možného následného využitia v rámci medzinárodných organizácií.

Neformálne stretnutie ukončil pán štátny tajomník s vyjadrením presvedčenia, že rezort vnútra má čo ponúknuť svojim čiernohorským kolegom v ich snahách pri integračnom procese do EÚ a sme pripravení na spoluprácu.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz