Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. apríl 2024, nedeľa
 

Štátny tajomník ministerstva vnútra Patrik Krauspe rokoval so zástupcami SK8

12. 12. 2023

sk8logo

Štátny tajomník Patrik Krauspe sa v utorok 12. decembra 2023 stretol so zástupcami Združenia samosprávnych krajov SK8. Cieľom stretnutia bolo nadviazanie spolupráce v oblastiach služieb občanom a koordinácie pri krízových situáciach. Z tohto dôvodu boli na rokovaní prítomní aj generálny riaditeľ sekcie verejnej správy Martin Vojtašovič a generálny riaditeľ sekcie krízového riadenia Ervin Erdélyi.

"Názor zástupcov samospráv na jednotlivé problematiky dotýkajúce sa života občanov, ale aj celkového fungovania verejnej správy je pre nás nesmierne cenný. Keďže sú samosprávy občanom najbližšie, chceme s nimi spolupracovať a čerpať z ich skúseností. Zároveň vnímame potrebu posilňovať ich kompetencie tam, kde je to potrebné. Samosprávy taktiež potrebujú cítiť podporu štátu pri mimoriadnych udalostiach, ktoré presahujú ich možnosti,” skonštatoval štátny tajomník Patrik Krauspe. 

 Rokovanie so zástupcami SK8

Podľa štátneho tajomníka potrebuje ministerstvo vnútra jasnú víziu budovania silného rezortu, s dôrazom na funkčnú a proklientsku verejnú správu. Zlepšenie spolupráce je nutné aplikovať v komunikácii so samosprávami, keďže prax pri minulých krízach ukázala problémy v koordinácii a následnom poskytovaní pomoci. Štát musí zrýchliť poskytovanie pomoci a podpory samosprávam v prípade mimoriadnych udalostí a podporovať vzdelávanie v oblasti civilnej ochrany.

Tieto pozitívne zmeny by mala priniesť aplikácia krokov zakotvených v programovom vyhlásení vlády. 

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz