Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. september 2021, utorok
 

Štátny tajomník MV SR Rudolf Urbanovič v silvestrovský deň poďakoval hasičom za prácu

02. 01. 2018

hasici-silvester-2017-ilustr

Hasičské stanice v Liptovskom Mikuláši, v Liptovskom Hrádku a v Ružomberku navštívil počas posledného dňa v roku 2017 štátny tajomník MV SR Rudolf Urbanovič.

Prišiel som sa vám v mene rezortu vnútra poďakovať za prácu, ktorú ste pre obyvateľov našej krajiny v roku, z ktorého ubiehajú posledné hodiny, vykonali. Dnes vás čaká špecifickejšia služba ako po iné dni, pretože celá krajina bude vítať rok 2018. Prajem vám, nech máte čo najmenej výjazdov a ak sa aj vyskytnú, nech nepôjde o nič vážne," zaželal Rudolf Urbanovič službukonajúcim hasičom.

Rudolf Urbanovič u ružomberských hasičov

V Ružomberku si štátny tajomník MV SR prezrel i priestory stanice, ktorá v roku 2015 prešla rozsiahlou rekonštrukciou. „Teší ma, že aj hasiči pozitívne hodnotia terajšie pracovné podmienky, oproti minulosti ide o neporovnateľnú zmenu. Veľmi dobre ju dokumentujú aj fotografie umiestnené po stenách útvaru, ktoré mapujú stav pred a po rekonštrukcii. Skutočne parádne majú hasiči na fotografiách zdokumentovanú i svoju zásahovú činnosť – klobúk dolu," povedal.

Posedenie s hasičmi

Hoci na útvaroch v posledný deň roku voňala aj kapustnica, hasiči museli byť v strehu. Tí z útvaru z Liptovského Mikuláša do polnoci zasahovali pri nehodách blízko Prosieka, Liptovského Ondreja a na Hutách, ich kolegov z Liptovského Hrádku zamestnala vo večerných hodinách nehoda pri Liptovskom Petre. Hneď po nástupe do poslednej služby v roku 2017 ružomberskí hasiči hasili drevenicu v Liptovskej Osade, popoludní ich zamestnala dopravná nehoda v Ružomberku.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz