Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 30. máj 2024, štvrtok
 

Štátny tajomník Rudolf Urbanovič na rokovaní o účasti zložiek MV SR v mierových misiách OSN

13. 09. 2019

vlajky-sr-osn

V stredu  11.septembra 2019 prijal štátny tajomník MV  SR Rudolf Urbanovič námestníka generálneho tajomníka pre právny štát a bezpečnostné inštitúcie Organizácie Spojených Národov Alexandra Zoueva. Predmetom stretnutia, ktoré sa konalo na pôde Ministerstva vnútra SR, bola najmä účasť zložiek MV SR v mierových misiách OSN.

Slovenská republika je takmer tri desaťročia jedným zo 193 štátov OSN a už niekoľko rokov vysiela príslušníkov Policajného zboru do jej mierových misií. Tento týždeň prijal štátny tajomník Rudolf Urbanovič na pôde ministerstva Alexandra Zoueva. Obsahom rozhovorov boli predovšetkým aktuálne mierové misie, na ktorých Ministerstvo vnútra SR participuje. „Spolupráca so Slovenskou republikou a jej aktívne zapájanie sa do mierových misií OSN je pozitívnym príkladom spolupráce členského štátu OSN," povedal námestník Zouev. Rovnako pozitívne hodnotil aj prácu slovenských policajtov v misiách.

Ďalšou témou rokovania bol vývoj iniciatívy v súvislosti s P4A (Action for Peace), ktorá prichádza v kontexte prebiehajúcich reforiem piliera mieru a bezpečnosti, architektúry budovania a udržiavania mieru snahy zefektívnenia mierových operácií OSN. SR bude aj naďalej aktívne sledovať prebiehajúce diskusie k zefektívneniu mierových operácií OSN s osobitným dôrazom na politické a ľudsko-právne aspekty a participovať na nich.

Rudolf Urbanovič a Alexander Zouev

V súvislosti s ďalšou spoluprácou Rudolf Urbanovič uviedol: „Slovenská republika a zložky ministerstva vnútra sú naďalej pripravené podieľať sa na mierových misiách na Cypre a Haiti. Rovnako sme pripravení poskytnúť spoluprácu pri zapájaní sa do nových misií podporujúcich zachovanie a udržanie mieru kdekoľvek na svete." Štátny tajomník zároveň vyzdvihol, že Slovenská republika je od začiatku svojho členstva v OSN zástancom zásad a cieľov uvedených v Charte OSN.

Na záver námestník generálneho tajomníka pozval vedenie ministerstva vnútra na stretnutia do New Yorku a Limy, na ktorých budú prerokované stratégie na udržanie mieru vo svete.

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz