Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. február 2024, streda
 

Svetový deň darcov krvi tento rok opäť podporili naši policajti, hasiči, športovci

15. 06. 2018

krv-ilustr-igl.it

Takmer 100 príslušníkov jednotlivých zložiek rezortu vnútra - polície SR, Lynx Comanda,  hasičských a záchranných zložiek z Bratislavy, Športového centra Polície SR i Slovenského olympijského výboru vo štvrtok 14. 6. 2018  dopoludnia v Nemocnici sv. Michala v Bratislave darovalo krv. 

„Som presvedčený, že naši športovci, ale aj zástupcovia z radov policajtov a hasičov sú v odbere krvi pre širokú verejnosť silnou motiváciou a dodávajú mnohým nielen odvahu, ale aj presvedčenie, že darovať krv má zmysel. Osobne som sa snažil byť tiež príkladom a daroval som krv z presvedčenia, že pomáham nielen skvelej myšlienke, ale aj človeku, ktorý moju krv potrebuje pre záchranu svojho života,“ povedal bývalý vodnoslalomár a riaditeľ Športového centra polície SR Juraj Minčík.

Darcovia krvi

Krv darovali tiež bývalý hokejový obranca Boris Valábik a  Daniela Demién Pešková zo Športového centra polície.

 Darovanie krvi

Ušľachtilú myšlienku a akciu darovania krvi sa podarilo zorganizovať aj vďaka Národnej transfúznej službe  SR, ktorá tento rok poskytla v nemocnici sv. Michala, 4 odberové lôžka, na ktorých sa neptretržite takmer 5 hodín vykonával odber krvi. Potreba krvi je veľká. Ročne sa  na Slovensku spotrebuje približne 180 tisíc transfúznych liekov na záchranu ľudských životov.

Darcovia krvi

Darovanie krvi patrí medzi jeden z najhumánnejších ľudských činov, preto sme vďační za každého jedného darcu, ktorý sa rozhodne dobrovoľne darovať krv. Každý jeden darca je pre nás hrdina, pretože daruje kus seba na to aby zachránil nejeden ľudský život“, dodala Eva Ravingerová, hovorkyňa Národnej transfúznej služby SR.

 Darovanie krvi

„Nemocnica sv. Michala veľmi rada poskytla svoje priestory na túto dobročinnú aktivitu. Osobne som rád, že sme k odberovej aktivite motivovali cez olympionikov aj veľký počet hasičov a policajtov,“ dodáva Marián Križko,  generálny riaditeľ nemocnice sv. Michala v Bratislave.

 Darcovia krvi

Ministerstvo vnútra SR ďakuje všetkým darcom krvi za prejav ľudskosti  v podobe darovania krvi - najvzácnejšej tekutiny, ktorá je mnoho krát mimoriadne potrebná pri záchrane ľudských životov.

Darcovia krvi

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz