Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 23. júl 2024, utorok
 

Tínedžeri z centier pre deti a rodiny si prevzali certifikáty na vodičské preukazy

Bratislava, MV SR, 29. 07. 2020

logo Policajného zboru SR

Nadácia Volkswagen Slovakia, Občianske združenie Úsmev ako dar v spolupráci s Policajným zborom v stredu 29. júla 2020  vyhodnotili projekt s názvom „Vodičák pre tvoj štart“.  Do projektu sa mohli zapojiť tínedžeri z centier pre deti a rodiny esejou o tom, ako by im získanie vodičských preukazov mohlo pomôcť v každodennom živote.

Minister vnútra SR Roman Mikulec, zástupcovia Prezídia PZ z odboru dopravy Ľuboš Rumanovský a Tomáš Vrábeľ, spolu so štatutárom Občianskeho združenia Úsmev ako dar Jozefom Mikloškom, dnes odovzdali certifikáty na vodičské preukazy trom mladým ľuďom. Celkovo tieto certifikáty získalo 27 tínedžerov.

Som rád, že takýmto spôsobom pomáhame mladým ľudom, s ktorými sa osud nepekne zahral. Verím, že im absolvovanie autoškoly a následné získanie vodičského preukazu pomôže pri budúcom hľadaní povolania,“ povedal minister vnútra Roman Mikulec.

Stretnutie na MV SR

Projektová manažérka z Nadácie Volkswagen Slovakia Katarína Mariňáková: „Možnosť riadiť vozidlo je pre mnohých z nás v dospelosti úplne samozrejmá a bez auta si často nevieme predstaviť stíhanie každodenných povinností. Pre mladých ľudí z Centier pre deti a rodiny je však táto "samozrejmosť" často nedosiahnuteľná. Preto sme sa spojili s našimi partnermi, organizáciou Úsmev ako dar a odborom Dopravnej polície PZ SR, a spoločne im pomáhame k lepšiemu štartu do dospelého života. Získanie vodičského oprávnenia totiž znamená flexibilitu, samostatnosť – a slovami samotných uchádzačov – zároveň možnosť pomáhať ďalej mladším rovesníkom v Centrách pre deti a rodiny."

Stretnutie na MV SR

Projekt „Vodičák pre tvoj štart" sa realizuje už druhý rok. V minulom roku získalo certifikát 26 mladých ľudí.

Stretnutie na MV SR

Z našich „domovákov“ bývajú úspešní ľudia, ak im spolu pri tomto štarte do života pomôžeme. A toto je výborný dôkaz, ako sa to dá,“ dodal Jozef Mikloško z Úsmevu ako dar.

Stretnutie na MV SR

Projekt finančne podporila Nadácia Volkswagen Slovakia.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz