Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 21. február 2024, streda
 

Univerzitná Nemocnica sv. Michala sprístupnila registráciu na očkovanie proti COVID-19

25. 01. 2021

tabuľa s logom nemocnice sv. Michala

Od pondelka 25. januára 2021 majú občania možnosť registrovať sa na vakcináciu v Univerzitnej nemocnici - Nemocnici svätého Michala, a.s. v Bratislave. Košická rezortná nemocnica bude túto možnosť poskytovať od pondelka 1. februára 2021.

 

Univerzitná nemocnica - Nemocnica svätého Michala, a.s. je rezortnou nemocnicou, ktorá zabezpečuje zdravotnú starostlivosť pre útvary rezortov vnútra a obrany. Zároveň pri vakcinácii postupuje v zmysle platnej vyhlášky Ministerstva zdravotníctva SR č. 10/2021 Z. z., resp. jej prílohy.

Vedenie nemocnice a jej zamestnanci sa rozhodli pomôcť pri vakcinácii proti ochoreniu COVID-19 a to nielen očkovaním zamestnancov rezortov, ale aj širokej verejnosti. Po dohode ministerstva vnútra a ministerstva zdravotníctva Nemocnica svätého Michala oslovila Národné centrum zdravotníckych informácií so žiadosťou o zaradenie do zoznamu zdravotníckych zariadení na zabezpečovanie vakcinácie.

„Veľmi ma teší, že naša rezortná nemocnica, ktorá sa prioritne stará o zamestnancov rezortov vnútra a obrany pomôže pri vakcinácii obyvateľov Slovenska v dvoch najväčších mestách. Verím, že aj tento krok urýchli boj proti pandémii a pomôže nám vrátiť sa do normálneho života,“ povedal minister vnútra, Roman Mikulec.

Vďaka rýchlej reakcii nemocnice sa môžu občania od dnešného dňa registrovať prostredníctvom stránky www.korona.gov.sk a získať termín očkovania v Bratislave. Od pondelka 1.februára 2021 budú môcť túto službu rezortnej nemocnice využiť aj záujemcovia v Košiciach.

„Som rád, že rokovania so všetkými zainteresovanými subjektami boli veľmi konštruktívne a rýchle. V súčasnej situácii nie je priestor na váhanie a zdĺhavé debaty. Naše nemocnice môžu začať s vakcináciou verejnosti takmer okamžite,“ vyhlásil generálny riaditeľ nemocnice Branislav Delej.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz