Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 17. jún 2024, pondelok
 

Utečenci sú jednou z tém diskusií na letných festivaloch

01. 07. 2019

migracny-festivaly-jun2019-ilustr

Tak ako v minulých rokoch, aj počas tohtoročného leta sa zamestnanci migračného úradu MV SR zúčastňujú na rôznych letných podujatiach a festivaloch, aby diskutovali o témach spoločnosťou vnímaných citlivo a často stále démonizovaných a nejasných - o migrácii, utečeneckej problematike či azyle na Slovensku.  Tieto stretnutia s odborníkmi prispievajú k väčšej objektivite informovania verejnosti o azylovej problematike.

Naši odborníci sa zúčastnili Nedeľnej parády (16. 6. 2019 ) v Starej tržnic v Bratislave, aby si pripomenuli Svetový deň utečencov. Vo svojom infostánku poskytovali návštevníkom podujatia overené a faktické informácie o azyle a utečencoch.

Nedeľnej paráde predchádzala účasť na Dobrom festivale v Prešove (14. – 15. 6. 2019), kde zamestnanci migračného úradu MV SR s festivalovými hosťami diskutovali napríklad o priebehu azylovej procedúry a spôsobe integrácie utečencov do spoločnosti, či o skutočných počtoch týchto osôb v našich azylových zariadeniach.

Letné podujatia a festivaly

Okrem Dobrého festivalu v Prešove navštívili odborníci  migračného úradu  festival Lumen v Trnave (7. – 8. 6. 2019). Tu sa uskutočnila diskusia na tému Azyl a utečenci v SR o vyjasňovaní mýtov a hoaxov o utečeneckej problematike.  Ďalšia diskusia bola na tému Reálne skúsenosti cudzinca so začlenením v SR, na ktorej sa hovorilo o výzvach a problémoch, ktorým čelia cudzinci a ako ich prijíma spoločnosť - pochopiteľne, s účasťou cudzincov, ktorým Slovenská republika udelila medzinárodnú ochranu. Účastníci diskusie sa tak z „prvej ruky“ dozvedeli, ako cudzinci vnímajú našu krajinu a čo všetko museli absolvovať, kým prišli na Slovensko.

Letné podujatia a festivaly

Zamestnancov migračného úradu  Divadlo Nová Scéna pozvalo na divadelný festival Dotyky a spojenia v Martine (21. 6. 2019 ), kde po predstavení Domov, kde je ten Tvoj? diskutovali s divákmi. Herci tentoraz hrali netypicky v kryte civilnej obrany, čo umožnilo divákom reálne sa vcítiť do situácie utečencov

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz