Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 1. december 2023, piatok
 

V boji proti organizovanému zločinu budeme využívať aj skúsenosti čínských odborníkov

14. 01. 2020

sr-cina-vlajky-ilustr

Štátny tajomník ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič a štátny tajomník verejnej bezpečnosti Čínskej ľudovej republiky Xu Ganlu sa 13. januára 2020 stretli na ministerstve vnútra.  

Účelom bilaterálneho rokovania bol podpis memoranda, v ktorom sa obe strany zhodli v otázke dôležitosti pokračovania vo výmene skúseností medzi špecialistami v boji proti organizovanému zločinu, spolupráci na realizácii spoločných projektov s cieľom zaistiť bezpečné pomery pre občanov oboch krajín a ďalších bezpečnostných otázkach vrátane potláčania medzinárodného terorizmu. 

 Rokovanie s čínskou stranou na MV SR

Zahraničnopolitické pôsobenie SR vo vzťahu k ČĽR je sústredené na rozvoj všestranných vzťahov s dôrazom na pragmatickú spoluprácu predovšetkým v ekonomickej oblasti. V posledných rokoch sme však svedkami veľmi dynamicky sa meniacej situácie v oblasti bezpečnosti. Terorizmus a rôzne formy kriminálnych aktivít nepoznajú hranice a stávajú sa čoraz brutálnejšími a sú globálnym problémom. Ukazuje sa, že spolupráca v boji proti takejto forme zla je viac ako nevyhnutná a som presvedčený, že naše krajiny majú množstvo vynikajúcich odborníkov a skúseností, ktoré budú pri vzájomnej výmene veľkým prínosom pre bezpečnosť a spravodlivosť občanov oboch našich krajín a nepochybujem, že z našich spoločných výsledkov v oblasti zvyšovania bezpečnosti bude napokon ťažiť aj zvyšok sveta,"  povedal štátny tajomník MV SR Rudolf Urbanovič.

 Xu Ganlu a Rudolf Urbanovič

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz