Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. máj 2024, piatok
 

V klientskom centre vo Vranove nad Topľou oficiálne spustili prevádzku

14. 05. 2019

vranov-klientske-ilustr

Klientske centrum je verejnosti prístupné už od začiatku apríla, dosiaľ poskytlo služby takmer 6-tisíc klientom.  Ide už o  56. klientske centrum na Slovensku. Do konca roka by malo byť otvorených v Slovenskej republike ďalších päť centier.

„Považujem to za veľký úspech, keďže Prešovský kraj bol naša vlajková loď v rámci našej reformy Efektívna, Spoľahlivá a Otvorená (ESO) štátna správa, pretože hneď v prvý rok, ako sme ohlásili otváranie klientskych centier, najvyšší počet otvorených KC bol práve v Prešovskom kraji," uviedla ministerka vnútra Denisa Saková, ktorá v utorok 14. mája 2019 klientske centrum slávnostne otvorila. Podľa jej ďalších slov ide o jediný kraj, kde v každom okresnom meste takéto pracovisko funguje.

Oficiálne otvorenie KC vo Vranove nad Topľou

Cieľom reformy ESO je zefektívniť výkon štátnej správy a zjednodušiť občanom vybavovanie úradnej agendy. „Dnes v klientskom pracovisku na okresnom úrade (OÚ) si môže občan vybaviť agendu, čo sa týka všeobecnej vnútornej a majetkovej správy, štátneho občianstva, živnostenského podnikania, sú tu tiež cestná doprava, pozemné komunikácie, agenda lesov a pôdy. Ďalej tu máme životné prostredie, presťahovali sme sem aj oddelenie dokladov a, samozrejme, aj služby evidencie vozidiel," spresnila Denisa Saková.

Podľa prednostu  OÚ vo Vranove nad Toľou Andreja Krišandu je odozva zo strany verejnosti veľmi dobrá.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz