Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 1. december 2023, piatok
 

V obci Hybe dostali do užívania zrekonštruovanú hasičskú zbrojnicu

02. 09. 2018

zbrojnica-hybe-ilustr

Aj vďaka úspešnému projektu v rámci 1. kola výzvy ministerstva vnútra SR na rekonštrukciu hasičských staníc v obciach sa v Hybiach (okres Liptovský Mikuláš) už tešia z modernej hasičskej zbrojnice. „Išlo o dlhodobejší proces, ktorý v obci dostal zelenú. Povedali sme si, že pre hasičov chceme vytvoriť dôstojné priestory, ktoré si nepochybne zaslúžia. Obec vyčlenila financie zo svojho rozpočtu, veľmi vhod nám padla i dotácia v rámci výzvy ministerstva vnútra, za ktorú ďakujeme. Na práce finančne prispelo i tunajšie Urbárske pozemkové spoločenstvo," povedal starosta obce Hybe Martin Piovarči.

Po posvätení novej hasičskej zbrojnice prišlo na rad slávnostné strihanie pásky, ktorého sa, spolu so starostom, zhostil štátny tajomník ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič, riaditeľka Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Liptovskom Mikuláši Eva Krajčiová a predseda Dobrovoľného hasičského zboru (DHZ) v Hybiach Daniel Duriš.

Slávnostné otvorenie zbrojnice v Hybiach

„Pred necelým rokom som sa mal možnosť zúčastniť na oslavách 90. výročia založenia DHZ v Hybiach. Hovoril som aj o výzve rezortu vnútra na rekonštrukcie hasičských staníc v obciach a dnes už stojíme pri nádhernej hasičskej zbrojnici. Veľká vďaka a obdiv všetkým, ktorí sa na tomto úžasnom diele podieľali. Zbrojnicu som si prezrel a bol som nadšený.  Nepochybujem o tom, že hasiči majú vytvorené čo najlepšie podmienky na svoju náročnú prácu," neskrýval spokojnosť štátny tajomník ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič.

Zaujímavosťou je, že autorkou projektu rekonštrukcie hasičskej zbrojnice je Tatiana Petrulová, členka DHZ v Hybiach. Otvorenie hasičskej zbrojnice bolo vyvrcholením Richtárskeho dňa – na slávu hasičom, ktorý sa v Hybiach konal počas soboty 1. septembra 2018. Predstavená bola aj publikácia Z dejín hasičstva v Hybiach, ktorá mapuje 90. rokov činnosti DHZ. Jej autorom je Stanislav Žiška.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz