Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 29. január 2023, nedeľa
 

V pripomienkovom konaní je návrh na úhradu výdavkov za karanténne opatrenia v Žehre

22. 06. 2020

zehra-karantena-ilustr

Na úhradu výdavkov v súvislosti so zabezpečením karanténnych opatrení v obci Žehra v okrese Spišská Nová Ves počas pandémie nového koronavírusu by mala vláda uvoľniť 101.060,52 eura. Vyplýva to z Návrhu na úhradu priebežných výdavkov súvisiacich s vykonávaním úloh a opatrení počas mimoriadnej situácie v marginalizovaných rómskych komunitách v územnej pôsobnosti Okresného úradu Spišská Nová Ves.

Ministerstvo vnútra  22. júna 2020  predložilo návrh ako iniciatívny materiál do medzirezortného pripomienkového konania v zrýchlenom konaní.

Návrh opisuje mimoriadnu situáciu a vykonané úkony a opatrenia na území obce Žehra v marci až júni 2020. Priebežné výdavky v sume 101.060,52 eura súvisia s plnením opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR, opatrení civilnej ochrany obyvateľstva pri riešení krízovej situácie počas ochorenia COVID-19 a izolácie marginalizovaných rómskych komunít.

Celkové výdavky obec Žehra predloží na verifikáciu Okresnému úradu Spišská Nová Ves po odvolaní mimoriadnej situácie na území SR.

Úlohy a opatrenia na území obce Žehra boli vykonávané  na základe  záverov zo spoločných zasadnutí Krízového štábu Okresného úradu Spišská Nová Ves s účasťou zástupcov permanentného krízového štábu.

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz