Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 20. júl 2024, sobota
 

V súvislosti s dažďami počas víkendu eviduje ministerstvo vnútra 35 prípadov vyhlásenia stupňa povodňovej aktivity

07. 08. 2023

povoden3

Centrálne monitorovacie a riadiace stredisko sekcie krízového riadenia Minsterstva vnútra SR od piatku 4. augusta do pondelka 7. augusta 2023 eviduje  vyhlásenie zvýšeného stupňa povodňovej aktivity v 35 samosprávach, pričom v 15 z nich aj naďalej pretrváva III. stupeň povodňovej aktivity.

Obce, ktoré vyhlásili mimoriadnu situáciu v súvislosti so stupňami povodňovej aktivity,  boli najmä v okrese Rožňava (vyhlásených 13 stupňov povodňovej aktivity) a Revúca (vyhlásených 8 stupňov povodňovej aktivity) zasiahnuté výdatnými prívalovými dažďami.
Zrážky spôsobili rozvodnenie vodných tokov a zaplavenie voľných priestranstiev, miestnych komunikácií, pivníc, prízemí obydlí a iných budov.

Mapa s lokalitami s povodňovou aktivitou

Spolu so stále platnými vyhlásenými stupňami povodňovej aktivity je na území Slovenskej republiky evidovaných 72 druhých a 16  tretích stupňov povodňovej aktivity.

Hasiči odstraňujú strom ležiaci na vozovke

V súčasnosti prichádza k stabilizácii situácie, pokračujú  záchranné  a zabezpečovacie práce, postupne sa odvolávajú stupne povodňovej aktivity. Aktuálne je aj naďalej v platnosti hydrologická výstraha druhého stupňa Slovenského hydrometeorologického ústavu pre okresy Rimavská Sobota, Revúca a Rožňava.

V prípade silných dažďov a zatopených cestných komunikácií platí pravidlo ich nevyužívania, ak to nie je nevyhnutné a ak neviete odhadnúť hĺbku vody, a to z dôvodu rizika straty kontroly nad vozidlom.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz