Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 14. júl 2024, nedeľa
 

V súvislosti s prípadom únosu Vietnamca bude mlčanlivosti zbavených zatiaľ 14 osôb

07. 08. 2018

paragraf

Rezort vnútra je pripravený na maximálnu súčinnosť v prípade únosu vietnamského občana, to znamená poskytne orgánom činným v trestnom konaní všetky požadované dokumenty a v stredu 8. augusta 2018  budú zbavené mlčanlivosti všetky osoby, ktoré môžu v tejto veci poskytnúť relevantné informácie. Zatiaľ pôjde o 14 osôb.

Pripomíname slová predsedu vlády Petra Pellegriniho, že iba skutočná pravda na základe dôkladného vyšetrovania môže priniesť viac svetla do medializovaných informácií. Ministerstvo vnútra SR sa nebude vyjadrovať ku konkrétnym okolnostiam návštevy vietnamskej delegácie na Slovensku, keďže celú vec momentálne vyšetrujú slovenské orgány činné v trestnom konaní.

Ministerka vnútra SR Denisa Saková sa v stredu 8. augusta  taktiež stretne s veľvyslancom Nemecka na Slovensku. Okrem iného by ho osobne rada ubezpečila, že rezort vnútra poskytne pri vyšetrovaní tejto veci maximálnu súčinnosť tak ako ju doteraz poskytoval nemeckým vyšetrovacím orgánom.

Ministerka vnútra SR Denisa Saková ešte v pondelok 6. augusta 2018 rozhodla, že príslušníci Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií MV SR budú zbavení mlčanlivosti v prípade medializovaných informácií o únose vietnamského občana z Nemecka do Vietnamu, a to na základe žiadostí orgánov činných v trestnom konaní.

Zároveň rozhodla o postavení riaditeľa ÚOUČ MV SR Petra Krajčíroviča mimo službu počas vyšetrovania celého prípadu, aby bola zabezpečená nestrannosť vyšetrovania.

Po vzájomnej dohode s Generálnou prokuratúrou SR zároveň Sekcia kontroly a inšpekčnej služby MV SR začne vo veci vykonávať úkony trestného konania. Úkony budú vykonávané pod aktívnym dozorom prokurátorov Krajskej prokuratúry v Bratislave, ktorí sa ich osobne zúčastnia z dôvodu zabezpečenia maximálnej objektivity a zákonnosti.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz