Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. september 2023, pondelok
 

Vedenie ministerstva vnútra navštívilo nové klientske centrum Okresného úradu v Spišskej Novej Vsi

27. 02. 2023

kc-snv

Nové špičkové priestory majú k dispozícii obyvatelia spišského regiónu. Ide v poradí už o 64. klientske centrum na Slovensku z celkového počtu 65.

Pod jednou strechou nájdu občania regiónu množstvo služieb na jednom mieste. Konkrétne do  tohto klientskeho centra sme presťahovali pracoviská okresného úradu a Policajného zboru, ktoré predtým sídlili na štyroch rôznych adresách," uviedol počas návštevy v pondelok 27. februára 2023  minister vnútra SR Roman Mikulec s tým, že spokojnosť návštevníkov s prácou a prístupom zamestnancov je vysoká.

Tlačová konferencia pred klientskym centrom

Meranie spokojnosti klientov so službami spišskonovoveského klientskeho centra uskutočnilo ministerstvo v septembri minulého roka, zúčastnilo sa ho 178 respondentov. Klienti vysoko ocenili prístup zamestnancov pracovísk centra /98,9 percenta/, veľmi spokojní boli aj s interiérom a otváracími hodinami.  

V klientskom centre v Spišskej Novej Vsi

Obyvatelia okresu nájdu na jednej adrese pracoviská okresného úradu, teda kataster, živnostenské podnikanie, cestnú dopravu, úsek starostlivosti o životné prostredie, pozemkový a lesný odbor, ako aj  služby osvedčovania podpisov na listinách a samozrejme podateľňu. Súčasťou klientskeho centra sú agendy polície, a to oddelenie dokladov, zbraní  a streliva, tiež dopravný inšpektorát.

Pre návštevníkov sú zabezpečené služby supervízoravyvolávací systém. „Priemerná čakacia doba je 12 minút, pričom žiadateľa vybavia v priemere za 9 minút. Od júna 2022 bolo vybavených viac ako 47-tisíc klientov," povedal minister Roman Mikulec.

Priestory klientskeho centra sú bezbariérové a klimatizované. Na rekonštrukciu budovy sme vynaložili 1,23 milióna eur, pričom takmer polovica z toho bola financovaná z Operačného program Efektívna verejná správa. Pre riadny chod budovy bolo potrebné zrekonštruovať niekoľko podlaží – vymenili sa podlahy, opravilo sa schodisko, došlo k výmene dverí a dôkladnej rekonštrukcii sociálnych zariadení. Pristúpilo sa aj k oprave strechy, parkoviska a chodníka," povedal štátny tajomník ministerstva vnútra Tomáš Oparty.

V klientskom centre v Spišskej Novej Vsi

Súčasťou rozsiahlej prestavby bolo aj vybudovanie čakárne, ako aj hygienického zariadenia vrátane nájazdovej rampy pre imobilných klientov. Potrebná bola celková výmena elektroinštalácie a osvetlenia. Z dôvodu energetických úspor je ešte naplánovaná rekonštrukcia kotolne a zateplenie fasády budovy.

Zmodernizované priestory pracovísk Okresného úradu Spišská Nová Ves sa nachádzajú v budove na Markušovskej ceste, ktorú ministerstvo vnútra odkúpilo od Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra za 3,9 milióna eur. Táto suma bola financovaná zo zdrojov EÚ.

V klientskom centre v Spišskej Novej Vsi

Ministerstvo vnútra v súlade s Programovým vyhlásením vlády SR pokračuje v budovaní siete klientskych centier vo všetkých okresných mestách, v ktorých takéto centrum nie je zriadené.  Verejnosť môže využívať už 65 takýchto pracovísk.  Zámerom je zriadiť celkom 78 klientskych centier.

Foto: MV SR, Vladimír Benko

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz