Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. máj 2024, utorok
 

Vianočná návšteva u piešťanských hasičov

25. 12. 2016

hasici-vianoce-piestany

Pokojnú službu bez mimoriadnych udalostí premiér Robert Fico zaželal pri vianočnej kapustnici hasičom v Piešťanoch, ktorí na Štedrý deň 24. decembra 2016 nastúpili do práce o 7.00 h a k svojim rodinám mohli odísť až ráno 25. decembra. Spolu s ministrom vnútra Robertom Kaliňákom zaželal všetkým príslušníkom Hasičského a záchranného zboru pekné vianočné sviatky.

„Je to už taká tradícia, ktorú sa snažíme udržiavať a navštevujeme niektorú z hasičských staníc na Slovensku. Stretávame sa s ľuďmi, ktorí 24. decembra musia pracovať a chceme prostredníctvom tohto stretnutia vyjadriť úctu a rešpekt ku každému povolaniu, ku každému jednému človeku, ktorý na Štedrý deň musí byť v práci,"uviedol premiér Fico.

Na hasičskej stanici v Piešťanoch

Minister vnútra pri prehliadke stanice prisľúbil hasičom, že rezort bude aj naďalej pokračovať v modernizácii staníc i vybavenia. Práve vďaka kvalitnej technike sa podľa Roberta Kaliňáka podarilo v priebehu niekoľkých rokov skrátiť čas hasičských zásahov o 22 minút a výrazne prispieť k efektívnejšej záchrane ľudských životov a majetku.

Na hasičskej stanici v Piešťanoch

„Faktom zostáva, že už prichádzame do obdobia, kedy opätovne treba meniť autá, ktoré sme kupovali ako prvé. Ale samozrejme sa chceme venovať ešte ďalším veciam. Mám na mysli výstroj hasičov, to je to, do čoho pôjdeme veľmi intenzívne, lebo to uplynulé roky trošku spalo. No a samozrejme k prioritám bude patriť aj samotné zabezpečenie hasičov a ich motivácia pre ďalší rast a ďalšie školenia. To je to, čo chceme spúšťať od leta budúceho roku, aby ich motivácia bola lepšia. To sa odzrkadľuje v kolektívnych zmluvách, ale aj v ďalších rokovaniach," dodal Robert Kaliňák.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz