Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 30. máj 2024, štvrtok
 

Vianočné stretnutia s utečencami na Slovensku

19. 12. 2017

utecenci-vianoce-2017

Pri príležitosti nadchádzajúceho vianočného obdobia odbor migrácie a integrácie migračného úradu zorganizoval vianočné posedenia pre utečencov.Pracovníci migračného úradu tak mali možnosť sa vo vianočnej atmosfére porozprávať s cudzincami o tom, ako sa im v SR darí a zároveň mali možnosť priblížiť im aj naše vianočné tradície.

Aby sa cudzinnci skutočne začlenili do spoločnosti, potrebujú spoznať aj  naše tradície. Iintegrácia je obojstranný proces. Nemôžeme žiť v predstave, že cudzinci sa nám hneď prispôsobia a pochopia našu kultúru bez osobnej skúsenosti s našimi zvyklosťami, ktoré sú pre  nás bežné.  Je na nás, aby sme ich do našej kultúry vtiahli, jedine tak sa môžu stať jej súčasťou. Preto ich musíme aktívne zapájať a nie vyčleňovať zo života na Slovensku, či už majú iné zvyky, náboženstvo a pod.

Atmosféra oboch stretnutí bola výnimočná. V Košiciach sa stretnutie uskutočnilo v priestoroch Kultúrneho centra Tabačka, v Bratislave posedenie v priestoroch O. z. Mareena.

Vianočné posedenie

Týmto by sa odbor migrácie a integrácie migračného úradu chcel poďakovať Tabačke a O. z. Mareena za poskytnutie priestorov. V súvislosti s podujatím v Košiciach sa chceme  poďakovať folklórnemu súboru Trebišovská orgonina za vystúpenie, pernikárke Márii Trpákovej za perníky a za ukážku ich zdobenia, pánovi Fígelovi za studené misy, ako aj za produkty lekárne pani Tinkovej. Migračný úrad sa však chce poďakovať aj všetkým ostatným darcom, ktorí prispeli buď finančne alebo materiálne, vrátane rodiny Jozefíny Švecovej za domácu prípravu koláčov a iných tradičných pochutín, taktiež firme 8L s.r.o. Nitra za poskytnutie darčekov vo forme čistiacich prostriedkov a kozmetiky a firme Nigritella s.r.o., konkrétne pani Annete Palkovičovej, za darovanie bižutérie.

Krátku reportáž odvysielala aj RTVS: https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/11580/143559#1204.

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz