Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 22. jún 2024, sobota
 

Viete, čo teraz robí vaše dieťa?

05. 06. 2012

Viete čo teraz robi vase dieta?

Komunikačná kampaň Viete, čo teraz robí vaše dieťa? s podtónom drogy, alkohol medzi mládežou a obchod s ľuďmi, ktorú odštartovalo Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky začiatkom tohto roka, vstúpila do ďalšej etapy.

V prvej fáze tohto pilotného projektu oslovili pracovníci Informačného centra na boj proti obchodovaniu s ľuďmi a prevenciu kriminality Košice riaditeľov troch stredných škôl úžitkového výtvarníctva s myšlienkou zorganizovania výstavy plagátov na túto tému. V priestoroch obchodných centier Eurovea v Bratislave, Aupark v Košiciach a v hoteli Kultúra v Ružomberku sa v dňoch od 25. februára do 2. marca uskutočnili tri výstavy.

Odborná porota vybrala na základe výsledkov verejného hlasovania a odborného posúdenia plagát Patrika Garaya zo Strednej školy úžitkového výtvarníctva Jozefa Vydru v Bratislave, ktorý najlepšie vystihol zraniteľnosť dieťaťa pred nástrahami súčasnosti. Červený cukrík na špagátiku, po ktorom sa na jeho plagáte naťahuje drobné chlapča v krátkych nohaviciach, symbolizuje podľa jeho slov nástrahy života. Mladý človek po cukríku môže, ale tiež nemusí siahnuť.

Posolstvo ukryté vo víťaznom plagáte je v súčasnosti prezentované v podobe 22 billboardov rozmiestnených na frekventovaných priestranstvách vo všetkých krajských mestách.

V rámci kampane plánuje Ministerstvo vnútra SR vydať v dohľadnom čase aj akéhosi „poradcu pre rodičov“, v ktorom okrem dobrých rád využije aj najlepšie práce žiakov pochádzajúce z výstav. Táto brožúra sa bude používať pri preventívnych podujatiach. Okrem billboardov a brožúry sa Ministerstvo vnútra SR v rámci preventívnych aktivít zameria aj na prezentovanie problematiky drog a alkoholu medzi mládežou, ale tiež obchodu s ľuďmi v rámci festivalov dokumentárnej tvorby a workshopov. Do budúcna rátame aj s postupným zapojením rezortu školstva a zdravotníctva.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz