Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. september 2021, utorok
 

Vláda schválila návrh programu pracovnej dovolenky pre mladých dospelých z Japonska

18. 05. 2016

japan-ilustr

Vláda schválila 18. mája 2016 návrh programu pracovnej dovolenky pre účastníkov z Japonska na území SR, ktorý pripravilo Ministerstvo vnútra SR spolu s Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Výmena diplomatických nót obsahujúcich dohodnuté podmienky programu pracovnej dovolenky sa uskutočnila vo februári tohto roku v Bratislave. Cieľom programu je vzájomné uľahčenie nevyhnutných procedúr pre vstup a pobyt štátnych občanov SR a Japonska vo veku 18 až 30 rokov na území druhého štátu, ktorých úmyslom je stráviť dovolenku v druhej krajine. Zároveň budú mať možnosť príležitostne sa zamestnať, aby mohli pokryť svoje cestovné náklady. Prípadne sa môžu prihlásiť na krátkodobé jazykové alebo podobné kurzy na spoznávanie kultúry a bežného života druhého štátu.

Program pracovnej dovolenky sa začne vykonávať od 1. júna 2016, v tomto roku bude vydaných po 220 víz na strane SR pre mladých ľudí z Japonska aj na strane Japonska pre mladých ľudí zo Slovenska. Budúci kalendárny rok bude môcť o toto vízum získať po 400 mladých ľudí zo SR a aj z Japonska. Účastníkom programu pracovnej dovolenky bude udelené vízum na obdobie 12 mesiacov, ak splnia stanovené podmienky programu pracovnej dovolenky. Výhody programu pracovnej dovolenky môžu mladí ľudia zo Slovenska a Japonska využiť len jedenkrát.

Obdobný program pracovnej dovolenky má Slovenská republika s Novým Zélandom, Kanadou, TaiwanomAustráliou. Ide o programy pracovných dovoleniek, ktoré sú analógiou amerického programu Work and Travel.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz