Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. jún 2024, pondelok
 

Vláda schválila refundáciu ďalších výdavkov samospráv v súvislosti s pandémiou

06. 12. 2023

covid-ilustr

Návrh na úhradu výdavkov súvisiacich s úlohami a opatreniami civilnej ochrany počas mimoriadnej situácie v súvislosti s ohrozením verejného zdravia II. stupňa z dôvodu ochorenia COVID-19 spôsobeným korona vírusom SARS-CoV-2 na územíSR predložil na rokovanie kabinetu minister vnútra Matúš Šutaj Eštok v stredu 6. decembra 2023.

 

Oprávnenými výdavkami, pri ktorých si subjekty mohli uplatniť refundáciu,  boli napríklad osobné ochranné prostriedky, dezinfekčné a hygienické potreby, ako aj náklady za pohotovosť súvisiacu s vyhlásenou mimoriadnou situáciou.

Vláda uznesením č. 446 z 13. septembra 2023 odvolala mimoriadnu situáciu pre územie Slovenskej republiky v súvislosti s ohrozením verejného zdravia  z dôvodu ochorenia COVID-19 od 15. septembra 2023 od 6. hodiny.

Počas tejto mimoriadnej situácie  už boli refundované výdavky v dvoch kolách, a to  za vykonané úlohy a opatrenia civilnej ochrany, kde bolo obciam a mestám vyplatených 10 375 642,76 €.

Celková výška vynaložených finančných prostriedkov na úlohy a opatrenia civilnej ochrany v treťom a zároveň poslednom kole náhrady výdavkov predstavuje 518 245,05 €.

Tieto finančné prostriedky budú  presunuté do rozpočtov dotknutých subjektov na základe verifikácie výdavkov.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz