Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 18. jún 2024, utorok
 

Vláda uvoľnila 4,9 milióna eur za povodňové záchranné práce

26. 05. 2022

povodne-ilustr-maj2022

Vláda vo štvrtok 26. mája 2022 súhlasila s uvoľnením sumy 4,9 milióna eur na úhradu výdavkov vynaložených na povodňové záchranné práce alebo zabezpečovacie práce na predchádzanie povodní v zmysle zákona o ochrane pred povodňami. Povodne spôsobili škody vo výške 6,6 milióna eur na majetku ľudí, samospráv, štátu či podnikateľov.

Správu o priebehu a následkoch povodní za druhý polrok 2021 predložili na rokovanie kabinetu rezorty vnútra a životného prostredia.

Pre 92 obcí je určených  vyše 1,54 milióna eur; viac ako 1 milión eur pre Prešovský samosprávny kraj a viac ako 18-tisíc eur pre Žilinský samosprávny kraj.
Zvyšná časť sumy  je určená pre ďalšie subjekty ako Slovenský vodohospodársky podnik, Slovenský hydrometeorologický ústav, Štátne lesy Tatranského národného parku, Tatranská Lomnica, Lesy SR, Hasičský a záchranný zbor, Ozbrojené sily či Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Prešove.

Povodne si na Slovensku od júla do konca decembra 2021 vyžiadali 87-krát vyhlásenie III. stupňa povodňovej aktivity a 117-krát vyhlásenie II. stupňa povodňovej aktivity. Starostovia obcí vyhlásili mimoriadnu situáciu z dôvodu výskytu povodní v 5 oblastiach.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz