Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. február 2024, streda
 

Voľby 2023: Minister vnútra rokoval so zástupcami Štatistického úradu, zúčastnil sa aj na zasadnutí štátnej komisie

22. 06. 2023

mv-susr-volby (2)

Férové a transparentné voľby sú pre ministerstvo vnútra samozrejmosťou a zároveň jednou z hlavných priorít. Minister vnútra SR Ivan Šimko sa vo štvrtok 22. júna 2023 spolu so svojím tímom stretol s predsedom Štatistického úradu Petrom Peťkom, kde diskutovali o aktuálnych témach v súvislosti s blížiacimi sa parlamentnými voľbami. Šéf rezortu vnútra dnes tiež otvoril zasadnutie Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán, ktorá dnes rokuje v priestoroch ministerstva vnútra.

Minister vnútra dnes predpoludním diskutoval so zástupcami Štatistického úradu o aktuálnych bodoch týkajúcich sa organizácie z pohľadu oboch úradov v súvislosti s predčasnými parlamentnými voľbami 2023. Obaja sa zhodli na tom, že prioritou je zabezpečenie stopercentnej transparentnej organizácie volieb. Odborníci z rezortu vnútra ako aj štatistického úradu ubezpečili, že systém je nastavený bez možnosti akejkoľvek manipulácie.

Minister Ivan ŠImko a šéf štatistického úradu Peter Peťko

„Doviesť krajinu k predčasným parlamentných voľbám, ktoré sa budú konať 30. septembra a zabezpečiť ich riadny priebeh, je jednou z  najvýznamnejších úloh súčasnej vlády. Jej gro organizácie je na pleciach ministerstva vnútra. Spolu s odborníkmi tému aktívne riešime a všetky procesy nastavujeme  s cieľom maximálneho nastavenia pre plynulý  bezproblémový priebeh volieb. Každá politická strana zároveň môže do volebnej komisie nominovať svojho zástupcu a mať tak bezprostredný prístup k informáciám a samotnému procesu," povedal minister vnútra SR Ivan Šimko.

Stretnutie na MV SR

Minister Ivan Šimko sa následne zúčastnil aj zasadnutia Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán. Členovia komisie ministra informovali o priebehu a nastávajúcich krokoch v súvislosti s blížiacimi sa parlamentnými voľbami. 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz