Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 15. jún 2024, sobota
 

Vozový park polície omladí ďalších 24 nových SUV vozidiel

11. 08. 2023

autaPZ_3597

Ministerstvo vnútra SR nakúpilo v tejto kategórii na účel plnenia služobných úloh Policajného zboru 400 kusov vozidiel SUV Toyota RAV4 PHEV. Odovzdaných do terénu je 289 vozidiel, ďalšie dostanú policajti v nasledujúcich týždňoch. Vozidlá sú zakúpené zo zdrojov Plánu obnovy a odolnosti SR.

Celkom 24 kusov nových plug-in hybridných vozidiel z kategórie SUV bolo v piatok 11. augusta 2023 prerozdelených na krajské a okresné riaditeľstvá Policajného zboru v rámci krajov Trnava (4 ks), Nitra (4 ks), Banská Bystrica (4 ks), Žilina (4 ks), Trenčín (4 ks) a Košice (4 ks).

Technická špecifikácia:

Vozidlá kategórie SUV Toyota RAV4 Plug - In Hybrid, 2,5 Plug in hybrid, vo výbave  225 kombinovaný výkon, z toho benzínový motor 135 KW a elektromotor 89 kW, automatická prevodovka e-CVT - benzín, pohon 4x4, CO2 - 22 g/km, výbava DYNAMIC, dojazd v elektrickom režime 75 km.

Samozrejmosťou je záruka na vozidlo 5 rokov/150 000 kilometrov. Súčasťou je sada zimných originálnych diskov s pneumatikami, metalická farba, svetelné a zvukové výstražné zariadenie s určením pre políciu SR, nový polep, príprava na rádiostanicu, kamera za čelným sklom, opačné zapínanie bezpečnostného pásu vzadu, tmavé slnečné fólie či hasiaci prístroj.

Cena za vozidlo je 67 546,11 € s DPH.

Nové vozidlá

Nové autá hodnotia policajti vo výkone veľmi pozitívne. Príslušníci základných útvarov v služobnom obvode Krajského Policajného zboru v Nitre si pochvaľujú  estetickú a dizajnovú stránku, výbavu ako aj  motorizáciu nových vozidiel. Sú spokojní s komfortom, prejazdnosťou ako aj technickým vybavením vozidiel. Pozitívne hodnotia tiež vyššiu svetlú výšku vozidla, zadnú cúvaciu kameru a parkovacie senzory, ktoré policajti ocenia či už pri parkovaní po príchode na miesto preverenia udalosti, prípadne pri prejazde nerovností na cestách počas hliadkovej a obchôdzkovej služby. Dojazd vozidla je dostatočný a dokáže sa navýšiť dobíjaním batérie počas jazdy.

Policajti v Trenčianskom kraji pochvaľujú  dynamiku jazdy a  priestor vo vnútri vozidla. Spokojní sú s výkonom vozidiel a aj s bezpečnostnými prvkami  v prípade nehody. Najviac oceňujú bezpečnostné systémy ako udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu, varovanie pred kolíziou a podobne. Oboznamujú sa s výhodami agregátu plug-in hybrid, registrujú úsporu v spotrebe pohonných hmôt. 

Nové vozidlá

Policajti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave majú vďaka bezpečnostným prvkom nových vozidiel vyšší pocit bezpečia.  Autá hodnotia ako  priestranné, čo je plus najmä pri uložení techniky potrebnej pri výkone služby. Kladne hodnotia aj pridaný prvok na upnutie bezpečnostného pásu pre eskortovanú osobu, nakoľko policajt sa nemusí nakláňať cez osobu pre bezpečnostný pás.

Oceňujú, že vozidlá sú vhodné aj do terénu, pričom aj v meste je ich využiteľnosť vysoká, najmä pri vchádzaní a vychádzaní na rôzne miesta pri preverovaní podnetov od občanov.

Pozitívnu spätnú väzbu k výzoru a bezpečnosti vozidiel  registrujú policajti aj od občanov.

Ministerstvo vnútra SR zároveň systematicky realizuje aj montáž nabíjacích staníc v rámci celej SR. Pre potreby nabíjania plug-in hybridných vozidiel, elektrických vozidiel máme aktuálne vybudovaných 202 nabíjacích bodov. Do konca novembra plánujeme vybudovať  na na Slovensku 430 nabíjacích bodov. 

Plán obnovy a odolnosti

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz