Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 25. máj 2024, sobota
 

Výzva k verejnému pripomienkovaniu štúdie uskutočniteľnosti „Elektronický register mimovládnych neziskových organizácií (MNO)"

16. 11. 2018

Ministerstvo vnútra sprístupňuje na verejné pripomienkovanie štúdiu uskutočniteľnosti Elektronický register mimovládnych neziskových organizácií (MNO), ktorej cieľom je vybudovanie spoľahlivého, aktuálneho a jednotného zdrojovího registra mimovládnych neziskových organizácií v prostredí vládneho cloudu.

 

Registráciu týchto organizácií vykonáva MV SR . Zámerom verejného pripomienkovania je, aby sa k tomuto strategickému dokumentu mohli vyjadriť všetky stavovské organizácie i ostatné subjekty, ktoré sa venujú informatizácii a digitalizácii systémov verejnej správy.

Štúdia ministerstva vnútra predkladaná v rámci OP Integrovaná infraštruktúra umožní plnú informatizáciu v agende IS RMNO, zavedením ktorej sa výrazne zjednodušia procesy obsluhy občanov a podnikateľov.

IS RMNO bude tvoriť flexibilný procesne orientovaný zdrojový register pre referenčný register právnických osôb a bude využívať definované štandardné rozhrania eGovermentu. Štúdia uskutočniteľnosti sa zameriava aj na posúdenie výhodnosti, alternatív, podmienok a vytvorenie predpokladov pre optimalizáciu činností štátnej správy.

Verejné pripomienkovanie štúdie sa uskutoční v stredu 28. novembra 2018 v priestoroch MV SR. 

Pripomienky k štúdii uskutočniteľnosti zasielajte do 24. novembra 2018 prostredníctvom formulára na adresu TA.13G4@KGHA@

Formulár s ostatnými dokumentmi nájdete v dokumentácii na stiahnutie.

Kompletný materiál k štúdii uskutočniteľnosti Elektronický register mimovládnych neziskových organizácií (MNO) je dostupný aj  na Meta IS.

 
 
 
 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz