Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 21. apríl 2024, nedeľa
 

Vzácne ocenenie pre štátneho tajomníka MV SR Rudolfa Urbanoviča

04. 06. 2018

urbanovic-osobnost-jun-2018

Popularizovať ľudí, podnikateľov, mimovládne organizácie, ktorých činnosť a úspechy v horských oblastiach môžu byť vzorom a inšpiráciou pre ostatných a významným spôsobom prispeli k rozvoju poľských, slovenských a českých horských oblastí. To bolo cieľom súťaže Osobnosť horských oblastí, ktorej slávnostné vyhodnotenie sa v poľskom meste Žywiec konalo počas prvej júnovej soboty.

V rámci projektu s názvom Poľsko-česká akcia propagujúca kultúru, tradície a remeslo horských oblastí bolo vyhlásených 8 kategórií. Jednou z nich bola aj kategória „zamestnanec samosprávy/politik horských regiónov".

Odovzdávanie ocenení

Organizátori tentoraz udelili dve prvé miesta, o ktoré sa podelili Bogusław Waksmundzki, predseda Euroregiónu Tatry a Rudolf Urbanovič, štátny tajomník Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.

Odovzdávanie ocenení

Je to pre mňa veľká pocta a česť, že som mohol prijať toto veľmi vážne a vzácne ocenenie. Okrem toho, že bez nároku na mzdu pôsobím aj ako viceprimátor Liptovského Mikuláša, Vláda Slovenskej republiky ma menovala za predsedu slovenskej časti slovensko-poľskej medzivládnej komisie pre cezhraničnú spoluprácu. Dovolím si tvrdiť, že je to veľmi úzka a úspešná spolupráca. Počas rokovaní som sa zoznámil s viacerými výbornými a skvelými ľuďmi, ktorí ma obohacujú o ďalšie vedomosti a skúsenosti. Verím tomu, že i naďalej budeme takto úspešne spolupracovať," povedal Rudolf Urbanovič po prevzatí slávnostného ocenenia.

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz