Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 4. marec 2024, pondelok
 

Z USA na bratislavské letisko repatriovali takmer 300 osôb zo Slovenska, Čiech, Slovinska a Maďarska

27. 03. 2020

repatriacia27032020-ilustr

Vo štvrtok 27. marca 2020 sa uskutočnila repatriácia štátnych príslušníkov Slovenskej republiky z USA z letiska Washington na letisko Milana Rastislava Štefánika v Bratislave v spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky.

Okrem našich občanov sa na palube lietadla nachádzali aj štátni príslušníci Českej republiky, Slovinska a Maďarska. Táto náročná akcia sa uskutočnila za výraznej súčinnosti a podpory prevádzkovateľa Letiska Milana Rastislava Štefánika v Bratislave.

Na letisku

Úrad hraničnej a cudzineckej polície Prezídia PZ úzko spolupracoval so zastupiteľskými úradmi zúčastnených krajín, pričom na územie Slovenskej republiky bolo úspešne dopravených 278 ľudí, z toho 162 občanov Slovenskej republiky, z ktorých 119 bolo umiestnených do karanténnych zariadení v Gabčíkove a v Liptovskom Jáne a 43 mladistvých osôb bolo umiestnených do domácej karantény.

Na letisku

Občania ostatných krajín boli  v spolupráci so zastupiteľskými úradmi ich krajín na Slovensku prevezení do karantény v ich domovských krajínách.

Na letisku

Úrad hraničnej a cudzineckej polície Prezídia PZ v súčinnosti so zainteresovanými stranami  naďalej pokračuje v repatriácii občanov Slovenskej republiky. Pri tejto náročnej činnosti spopracujú  napríklad so  špeciálnym dopravným  oddelením /PUMA/ a Útvarom osobitného určenia Prezídia PZ /Lynx Commando/.

Na letisku

Aj táto spoločná akcia ukázala pripravenosť a ochotu zúčastnených krajín spoločne zabezpečovať návraty svojich občanov do domovských krajín.

Na letisku

Na letisku

Na letisku

Na letisku

Na letisku

Na letisku

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz