Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 24. marec 2023, piatok
 

Za odvahu a mimoriadne zásluhy ocenil minister vnútra troch príslušníkov Policajného zboru

02. 02. 2023

logo Policajného zboru SR

Minister vnútra Roman Mikulec spolu s 1. viceprezidentom Policajného zboru Brankom Kiššom za účasti riaditeľov krajských riaditeľstiev Policajného zboru Košice a Prešov vo štvrtok 2. februára 2023 v Banskej Bystrici ocenili a povýšili troch príslušníkov Policajného zboru.

Ocenení boli strážmajstri Stanislav Pokrivčák a Jakub Kolinčák, ktorí pri služobnom zákroku spozorovali a rozpoznali tzv. signál týranej ženy

Oceňovanie

“Všímavosťou a dôslednosťou pomohli títo policajti žene. Som nesmierne hrdí na to, že v Policajnom zbore máme príslušníkov, ktorí dôsledne napĺňajú heslo pomáhať a chrániť. Robíte dobré meno nielen sebe, ale aj polícii a práve na takýchto príslušníkoch Policajný zbor stojí. Policajti, ktorí boli dnes povýšení, nepatria medzi funkcionárov, pracujú vo výkone, v úzkom kontakte s občanmi. Práve takýchto policajtov vnímame aj vo vedení polície ako kľúčových pri zvyšovaní dôvery celému zboru," povedal minister vnútra SR Roman Mikulec.

Oceňovanie


Obidvaja mladí policajti boli za prejav mimoriadneho úsilia a odvahy povýšení do hodnosti nadstrážmajster.

Tretím oceneným bol vyšetrovateľ kriminálnej polície, a to  za mimoriadne zásluhy pri vyšetrovaní vraždy, ktorá sa stala začiatkom roka v Michalovciach. 

“V Policajnom zbore  sme hrdí hrdí na všetkých čestných príslušníkov a ďakujeme za ich prácu,” zhrnul 1. viceprezident PZ Branko Kišš. 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz