Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 21. február 2024, streda
 

Zamestnaci migračného úradu pri príležitosti Svetového dňa utečencov pripravili pre obyvateľov azylových zariadení zaujímavý program

22. 06. 2018

den-utecencov-2018-ilustr

Svetový deň utečencov - 20. jún je dňom, kedy venujeme zvýšenú pozornosť ľudom, ktorí opustili svoje domovy a hľadajú v nových krajinách nielen bezpečie, ale aj pomoc pri riešení ich každodenných problémov. Práve tento deň je príležitosťou na prehĺbenie vzájomných vzťahov a výmenu skúsenosti zo života žiadateľov o udelenie azylu v azylových zariadeniach migračného úradu MV SR na Slovensku.

Zamestnanci migračného úradu MV SR v spolupráci s mimovládnou organizáciou Obec Rovné pri tejto príležitosti zorganizovali v dňoch 18.06.2018 – 20.06.2018 kultúrne a voľno časové aktivity, ktoré sa konali v azylových zariadeniach migračného úradu MV SR a v ZOO Bojnice.

Podujatia pri príležitosti svetového dňa utečencov

Dňa 18.06.2018 sa v Záchytnom tábore v Humennom konalo folklórne podujatie, ktoré priblížilo žiadateľom o udelenie azylu a osobám pod ochranou UNHCR slovenskú kultúru, zvyky a tradície. Vystúpenie pripomenulo dôležitý fakt, že záleží nielen na poznávaní iných kultúr, ale aj na prezentovaní slovenských tradícií a zvykov, ktoré sú súčasťou kultúrneho dedičstva.

Podujatia pri príležitosti svetového dňa utečencov

Sprievodným programom bola spoločná grilovačka, v rámci ktorej prebehla neformálna diskusia so žiadateľmi o udelenie azylu na rôzne témy.

Podujatia pri príležitosti svetového dňa utečencov

Žiadatelia o udelenie azylu z Pobytového tábora Opatovská Nová Ves navštívili 20. júna 2018 ZOO Bojnice. V rámci prehliadky ZOO deti potešili aj sprievodné aktivity, ako napríklad kolotoče a nafukovací hrad.

Podujatia pri príležitosti svetového dňa utečencov

Žiadatelia o udelenie azylu mali možnosť spoznať zamestnancov migračného úradu MV SR aj v inej pozícii, ako len v profesionálnej, čoho dôkazom boli otvorené rozhovory o situácii v domovských krajinách, ich náročnej ceste a živote na Slovensku.

Podujatia pri príležitosti svetového dňa utečencov

Oslava dňa utečencov neznamená len vyjadrenie krátkodobého súcitu a solidarity, ale ako povedal generálny tajomník OSN António Guterres: „Na Svetový deň utečencov musíme všetci premýšľať nad tým, čo viac môžeme urobiť, aby sme spoločne pomohli tým, ktorí to najviac potrebujú - jednotou a solidaritou".

Podujatia pri príležitosti svetového dňa utečencov

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz