Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 21. júl 2024, nedeľa
 

Zamestnanci ministerstva vnútra obhájili striebornú priečku v súťaži Do práce na bicykli

15. 07. 2022

dopracenabicykli

Do národnej kampane, ktorej zámerom je podporiť nemotorizovaných účastníkov cestnej premávky - cyklistickú dopravu v mestách -  sa zapája každoročne aj ministerstvo vnútra. Zámerom projektu je motivovať obyvateľstvo slovenských miest k príjemnejšiemu, zdravšiemu životnému štýlu  a vytvárať kvalitné podmienky pre ekologické druhy dopravy v meste.

Vyhlasovateľom súťaže Do práce na bicykli je Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Projekt, ktorý sa stal tradíciou a prebieha každoročne od roku 2013,  je určený pre všetkých obyvateľov slovenských miest, ktorí sa v zmysle štatútu súťaže oficiálne zaregistrovali v termíne od 1. apríla do 7. júla 2022. Zaregistrované 2 až 4 členné tímy ako aj jednotlivci z radov zamestnancov rezortu vnútra si aj tento rok vybicyklovali skvelé 2.miesto a obhájili tak minuloročný výsledok! Rezort vnútra v zastúpení generálneho riaditeľa kancelárie ministra vnútra Petra Dobosa prevzal ocenenie z rúk národného cyklokordinátora Petra Klučku na pôde ministerstva dopravy.

Cyklotím policajtov

"Naši kolegovia z rôznych zložiek ministerstva vnútra aj tento rok ukázali, že im záleží ako na ich zdraví , tak na ekologickom rozmere spoločnosti. Patrí im moje uznanie za to, že prispievajú k ochrane životného prostredia. Verím, že sa stanú inšpiráciu aj pre tých, ktorí tento rok ešte nenabrali odvahu zapojiť sa. Ďakujem za výbornú reprezentáciu a želám im ešte veľa šťastných kilometrov na bicykli, či pohybe pešo. Aj snahou ministerstva vnútra je budovať vo svojich sídlach vhodné podmienky pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli. Ich kvalitným vytvorením sa snažíme priblížiť vyspelým európskym metropolám. “ povedal minister vnútra Roman Mikulec.

Cyklotím úradníkov

Zo zaregistrovaných 90 tímov a 289 jednotlivcov rezortu vnútra si najlepšie počínal tím Senecké strely. Zahanbiť sa však nedali ani cyklotímy Ochranka, Cyklocajti, Katastrálne strely a mnohí ďalší.

Cyklotím hasičov

Zamestnanci rezortu vnútra spoločne vybicyklovali 51 390,9 km, čím sme ušetrili 12 077 kg CO2.

Veríme, že naši kolegovia sa stali inšpiráciou pre ďalších účastníkov cestnej premávky. Nezabúdajte, že výmenou motorového vozidla za bicykel podporujete nemotorizovanú dopravu vo vašom meste, svoje zdravie a zároveň šetrite životné prostredie .

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz