Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 23. júl 2024, utorok
 

Zamestnanci MV SR na Dobrom trhu podporili talentované rómske deti

21. 09. 2016

dobry trh foto 4

V bratislavskom Starom Meste na Panenskej sa vo štvrtok 15. septembra  konal Dobrý trh, na ktorom sa po vlaňajšej premiére opäť zúčastnil aj tím zo sekcie európskych programov (SEP) ministerstva vnútra. Tento rok sa zamestnanci SEP rozhodli pomôcť združeniu Divé maky, ktoré pomáha rómskych deťom zvyšovať ich životné šance, a mať tak lepší život. Na akcii celý deň ponúkali za dobrovoľný príspevok domáce koláče a limonádu. Pre združenie takýmto spôsobom vyzbierali 530 eur, ktoré pomôžu konkrétnym nadaným rómskym deťom pri ich vzdelávaní.

 „Veríme, že vyzbierané peniaze pomôžu rómskym deťom, ktoré by inak nemali možnosť zmeniť svoj život k lepšiemu, alebo by to bolo pre nich veľmi ťažké. Podujatie Dobrý trh sa pre nás stáva tradíciou, snažíme sa takto zvýšiť životné šance detí v núdzi,“ povedala riaditeľka odboru inklúzie marginalizovaných rómskych komunít Lucia Rozkopálová.

Ministerstvo vnútra sa zúčastnilo na Dobrom trhu 2016

Na Dobrý trh prišli aj pracovníčky združenia Divé maky, ktoré návštevníkom zanietene popisovali svoju prácu. Presne vedeli, na čo vyzbierané peniaze použijú. „Výťažok rozdelíme medzi deti, ktoré nemajú darcov, a to presne pomerným dielom. V súčasnosti máme viacero detí, ktoré nemajú ešte žiadnu podporu. Tie určite dostanú peniaze, aby mohli od septembra pokrývať svoje náklady na štúdium, vzdelanie a rozvoj talentu,“ priblížila zakladateľka občianskeho združenia Barbora Kohútiková.

Divé maky vznikli v roku 2005 ako program, ktorý bol súčasťou občianskeho združenia Pro Donum. Od októbra 2008 sa však oddelili ako samostatné občianske združenie, ktoré dnes pôsobí ako mimovládna nezisková organizácia. Všetkých pracovníkov združenia, ktorí sa projektom denne venujú, spája viera, že spoločnými silami sa dá pomôcť a možno úplne zmeniť život čo najväčšiemu počtu rómskych detí. Združenie Divé maky dáva prostredníctvom svojich projektov rómskym deťom z celého Slovenska šancu na vzdelanie, motivuje ich k lepším výkonom, učí ich cieľavedomosti i vytrvalosti. Viac informácií o združení nájdu záujemcovia na stránke www.divemaky.sk.

Ministerstvo vnútra sa zúčastnilo na Dobrom trhu 2016

Ministerstvo vnútra však nepomáha marginalizovanej rómskej komunite len na akciách, ako je Dobrý trh. Rezort je v programovom období 2014-2020 sprostredkovateľským orgánom pre Operačný program Ľudské zdroje. V rámci neho sa podpora a  pomoc zameriavajú práve na túto cieľovú skupinu.

Ministerstvo vnútra sa zúčastnilo na Dobrom trhu 2016

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz