Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 13. júl 2024, sobota
 

Zasadal ústredný krízový štáb, opatrenia na hraniciach oznámia v stredu po rokovaní kabinetu

28. 06. 2021

UKS-28062021-ILUSTR

V pondelok 28. júna 2021 od 13. hodiny zasadal ústredný krízový štáb k aktuálnej epidemickej situácii a systému kontrol na štátnych hraniciach. Otázkou režimu a kontroly na hraniciach sa bude ešte zaoberať koaličná rada. Definitívne by mali aktuálne opatrenia predstaviť v stredu 30. júna po rokovaní vlády.

Minister vnútra Roman Mikulec priblížil, že prerokovali úlohy jednotlivých rezortov a pracovných skupín. "Dnes sme si prešli všetky tie úlohy a zhmotnili sme ich do prípravy uznesenia na vládu," povedal s tým, že opatrenia na hraniciach sa budú odvíjať od situácie v zahraničí alebo na Slovensku. Uviedol, že je dosť  síl a prostriedkov  na to, aby sa vedela zabezpečiť kontrola.

Premiér E. Heger, minister vnútra R. Mikulec a minister zdravotníctva V. Lengvarský

Témou pondelkovej koaličnej rady má byť aj povinné očkovanie niektorých skupín. Po rokovaní ústredného krízového štábu o tom informoval minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. "Očkovaní budú mať výhody pri vstupe a nezaočkovaní budú prísnejšie kontrolovaní," avizoval. Platiť by to podľa jeho slov mohlo od 1. alebo 5. júla.

Minister Roman Mikulec s riaditeľom hraničnej a cudzineckej polície Robertom Guckým

 Otázkou motivácie na zaočkovanie sa budú ministri zaoberať aj v utorok 29. júna Stretnutie zvolala ministerka spravodlivosti Mária Kolíková.

Ministri Roman Mikulec a Vladimír Lengvarský so štátnym tajomníkom Vendelínom Leitnerom a generálnym riaditeľom sekcie krízového riadenia MV SR Mariánom Dritomským

Zasadnutie

Zdroj: TASR
Foto: MV SR, Vladimír Benko

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz