Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 4. október 2022, utorok
 

Záujem o dodanie nových zbraní pre policajtov prejavilo už 14 spoločností

23. 06. 2011

Luger pistol

Ministerstvo vnútra začiatkom júna vyhlásilo verejné obstarávanie na nákup 26 tisíc pištolí kalibru 9 mm Luger troch veľkostí, ktoré zatiaľ prebieha úspešne - súťažné podklady si do 17. júna vyžiadalo 14 spoločností. Minister vnútra Daniel Lipšic avizoval, že v prípade, ak sa do súťaže prihlási iba jedna firma, súťaž zruší. Potvrdil tým snahu o transparentné verejné obstarávanie pištolí. Verejné obstarávanie teda pokračuje, avšak so zmenenou lehotou na predkladanie ponúk. Tá bola v oznámení o verejnom obstarávaní stanovená na 30. júna. Nakoľko išlo o relatívne krátku dobu a zámerom MV je obstarať kvalitné pištole, záujemcovia budú mať na vypracovanie čo najkvalitnejších ponúk dlhší čas. Lehota na predkladanie ponúk alebo žiadostí o účasť sa preto posunula na 30. august 2011. O tejto skutočnosti boli informované všetky spoločnosti, ktoré si vyžiadali súťažné podklady. Informáciu MV zaslalo aj do Vestníka verejného obstarávania.

Rezort plánuje nakúpiť 500 zbraní štandardnej veľkosti, 24 000 pištolí vo veľkosti kompakt a 1500 kusov vo veľkosti subkompakt. Ich predpokladaná cena je takmer 8, 5 milióna eur bez DPH. Kritériom na výber úspešného uchádzača bude najnižšia cena. Ministerstvo vnútra s ním uzatvorí rámcovú zmluvu na 4 roky. Prezbrojovaním policajného zboru chce MV SR efektívnejšie bojovať so zločinom a lepšie ochrániť občanov ako aj samotných policajtov, ktorí denne nasadzujú svoje životy a zdravie. Nové pištole budú totiž účinnejšie ako tie doterajšie, dvadsaťročné ČZ.
Napriek tomu, že sa lehota na predkladanie ponúk posunula, zámerom MV SR stále zostáva dodať policajtom nové kvalitné zbrane ešte tento rok.

 

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz