Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 28. máj 2024, utorok
 

Zdravotne znevýhodneným osobám zjednodušíme prístup na pracoviská ministerstva vnútra

25. 08. 2022

schodochod3

Snahou ministerstva vnútra je sprístupňovanie služieb a objektov pre širokú verejnosť, preto sa v rámci rekonštrukcií nehnuteľností budujú nové bezbariérové prístupy. V budovách, kde zriadenie takéhoto prístupu nie je možné, sa musí pristúpiť k alternatívnym riešeniam – napríklad k použitiu zdvižných plošín či tzv. schodolezov.  

Odbor hospodárskeho zabezpečenia Sekcie ekonomiky MV SR obstaral pásové schodolezy, ktoré budú k dispozícii v rámci Bratislavy: v historickej budove Ministerstva vnútra SR na Pribinovej, v budove rezortu na Drieňovej a na úrade hraničnej a cudzineckej polície na Ružinovskej ulici.

Schodochod

Vozíčkárom tak s asistenciou pracovníkov ochrany objektov umožníme prekonať schodisko jednoducho a dôstojne. „Aby bol presun bezpečný, pracovníci ochrany objektov absolvovali odborné školenie, počas ktorého sa naučili ako s prístrojom zaobchádzať," vysvetlil minister vnútra SR Roman Mikulec.

Schodochod

Ministerstvo vnútra plánuje pokračovať v budovaní bezbariérových prístupov vo svojich objektoch na Slovensku tak, aby bezproblémový prístup k službám mali všetci obyvatelia bez ohľadu na vek či zdravotné znevýhodnenie.

 

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz