Preskočiť na hlavný obsah Prejsť na hlavnú ponuku

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky   Dnes je 30. november 2023, štvrtok
 

Zložky ministerstva vnútra sa zúčastnili na vojenskom cvičení Nový Horizont 2018

16. 07. 2018

horizont-cvicenie-azyl-jul2018-ilustr

V dňoch 10. až 12. júla 2018 sa v priestoroch posádkového cvičiska Biela Hora pri Michalovciach a na území obce Trnava pri Laborci uskutočnilo vojenské cvičenie Nový Horizont 2018. Vojenské cvičenie sa koná pravidelne od roku 2015.

 

 

Organizuje ho ministerstvo obrany v spolupráci s Hasičským a záchranným zborom, Úradom hraničnej a cudzineckej apolície, migračným úradom MV SR, Slovenským červeným krížom a ďalšími orgánmi štátnej správy a samosprávy.

Cvičenie Nový Horizont 2018

Cvičenie Nový Horizont je spoločná výcviková aktivita 270-tich účastníkov, ktorí si v praxi vyskúšajú spoluprácu a pripravenosť pri ochrane a obrane štátnych hraníc v čase vojny a vojnového stavu.

Cvičenie Nový Horizont 2018

Pripravenosť na zvládanie utečeneckých krízových situácií – od registrácie utečencov, cez ich zdravotnú prehliadku až po ubytovanie v čase núdze  - predviedol aj migračný úrad, jeho zástupcovia dokázali, že sú schopní veľmi profesionálne spolupracovať so všetkými súčinnými zložkami. 

Cvičenie Nový Horizont 2018

Cieľom cvičenia bolo preverenie spolupráce a súčinnosti pri ochrane obyvateľstva v priestore predpokladanej bojovej činnosti, ako aj odstraňovania jej následkov. 

Cvičenie Nový Horizont 2018

 

Dôležité odkazy

Všetko o COVID 19

Verejné obstarávanie na MV SR

 

Podcast

Dôležité oznamy

Elektronický občiansky preukaz